W sobotę 9 lutego na sztucznym boisku CHKS w Łodzi Boruta Zgierz zagrał towarzysko z trzecią drużyną ligi okręgowej Zawiszą Rzgów. Przypomnijmy, że w lidze okręgowej nasz rywal zdobył 36 punktów, wygrywając jedenaście razy, trzy razy remisując i przegrał tylko raz z rezerwami ŁKS. A we wrześniu przed własną publicznością zremisował z Widzewem II 2-2. Wszyscy zainteresowani doskonale wiedzą, iż obie ekipy z Łodzi posiłkujące się zawodnikami z pierwszych składów są całkowicie poza zasięgiem innych drużym w tej lidze.

Boruta nie tak dawno zagrał w Rzgowie z Zawiszą w ramach Okręgowego Pucharu Polski i uległ w tym meczu 2-4. Fragmenty z tego spotkania na kanale Boruta TV, podajemy link:

Puchar Polski: Zawisza Rzgów - Boruta Zgierz(kliknij tutaj)

Dlatego dla ostatniej drużyny IV ligi to rywal wymagający. I tak było, szczególnie w pierwszych minutach tego spotkania. Potem w miarę upływającego czasu coraz więcej do powiedzenia mieli zgierzanie. Mimo, iż zawodnicy odczuwają już trudy treningów i mają za soba kilka gier towarzyskich to w tym meczu nie odpuszczali nawet na moment i w każdym obszarze boiska.

W końcowych 20 minutach na placu gry zobaczyliśmy, aż 8 piłkarzy rocznika 2001, których wejście nie zmieniło obrazu gry. Chłopcy doskonale sobie radzili i nawet podwyższyli rezultat spotkania. To dowodzi, że ich jesienna inauguracja w rozgrywkach seniorskich była dobrym ruchem, a z każdym kolejnym miesiącem będziemy dostrzegać tego efekty.

Boruta w tym meczu zagrał pewnie, z wiarą, determinacją i przede wszystkim skutecznie. Zgierzanie wygrali 5-0, a do bramki rywali trafiali: Patryk Pietrasiak 2, Krystian Ślęzak (jego mocne uderzenie z ok 30 metrów w okienko zrobiło wrażenie), zawodnik testowany, oraz Filip Markowski.

Nowi zawodnicy którzy trenują w Borucie wnieśli do zespołu nową jakość. Patryk Pietrasiak nie jest już osamotniony w polu karnym rywali i ma mocne wsparcie z przodu. Trafia jak na zawołanie. Już 6 bramek w trzech meczach, ale oprócz nich w tym spotkaniu bardzo dobrze zaprezentowali się: Damian Ścibiorek, Patryk Janiszewski, Krystian Ślęzak.

Już niebawem kolejny trudny sprawdzian. W sobotę 16-go lutego gramy z rezerwami Widzewa. Czy Róbert Demjan i jego koledzy zejdą z boiska pokonani? Wkrótce się przekonamy.

Druga drużyna Boruty natomiast w niedzielę 17-go lutego zagra sparing z Maliną Piątek na ich terenie. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 14. Zapraszamy!