W grudniu 2016 roku juniorzy Boruty, rocznik 2001, uczestniczyli w lokalnym, halowym turnieju piłki nożnej: Winter Cup w Leśmierzu. Obok Boruty w tym turnieju rywalizowały jeszcze zespoły Górnika Łęczyca, MUKS Leśmierz, czy Bzury Ozorków. Młody zespół ze Zgierza prowadzony wówczas przez trenera Radosława Koźlika zajął w tych zawodach drugie miejsce. Dlaczego o tym wspominamy? Otóż zwycięzcą Winter Cup 2016 został Bzura Ozorków. Właśnie w tamtych zawodach trener naszych juniorów zwrócił uwagę na, wyróżniającego się, grającego dla Bzury, Krystiana Ślęzaka

Wiosną 2017 roku Krystian reprezentował już barwy Boruty Zgierz i z powodzeniem wraz z drużyną rywalizował na boiskach I ligi wojewódzkiej juniorów. Boruta w tamtym czasie zajął drugie miejsce w województwie łódzkim tuż za ŁKS. 

Urodzony 24 listopada 2001 roku Krystian Ślęzak, na którego koledzy wołają "Jeżyk", swoją przygodę z piłką rozpoczął mając 10 lat w Bzurze Ozorków pod wodzą trenera Andrzeja Morawskiego. 

Jeszcze w lutym ubiegłego roku "Jeżyk" uczestniczył w zimowym obozie przygotowawczym - z zespołem juniorów - w Bydgoszczy. Natomiast w rundzie wiosennej 2018 roku zadebiutował na IV ligowych boiskach jeszcze za trenerów Artura Borasika i Piotra Borysewicza. W maju, kiedy trenerem pierwszego zespołu seniorskiego Boruty został Radosław Koźlik stał się podstawowym zawodnikiem. 

Krystianem interesowały się Widzew Łódź, czy ŁKS. Natomiast na przełomie stycznia i lutego 2019 roku "Jeżyk" uczestniczył w testach pierwszoligowego Rakowa Częstochowa. Zagrał wówczas w dwóch meczach kontrolnych. To wystarczyło trenerom z Częstochowy, żeby zaproponować współpracę. 

25 lutego, w poniedziałek wszystkie formalności zostały "dopięte na ostatni guzik" i na zasadzie transferu definitywnego Krystian Ślęzak stał się zawodnikiem Rakowa Częstochowa. Jego nowy klub jest liderem I ligi z przewagą 10 punktów nad Sandecją Nowy Sącz. Jest wysoce prawdopodobne, że już jesienią zobaczymy "Jeżyka" na boiskach polskiej ekstraklasy i tego mu życzymy.

Trzeba wierzyć do samego końca - mówi Krystian Ślęzak - i ciężko pracować, być cierpliwym, konsekwentnym, a w końcu osiągnie się to na co się czeka od dawna. Potem iść wyżej i jeszcze wyżej. 

Gratulacje i powodzenia Krystian!

Jeżyk (1)
Jeżyk (2)
Jeżyk (3)
Jeżyk (4)
Jeżyk (5)
Jeżyk (6)

 

 

WSPIERAJĄ NAS

pge
miasto zgierz new
deante
machudera new
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
stanglass new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
c10 new
tbsnew
Fabryka Pizzy new

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn