Podczas mijającego weekendu seniorskie drużyny Boruty Zgierz rozegrały trzy sparingi. Pierwszy zespół zmierzył się z Włókniarzem Pabianice w sobotę, natomiast drugi zagrał w sobotę z Jagiellonią Tuszyn i w niedzielę z Czarnymi Smardzew. Największe nasze zainteresowanie wzbudził mecz z Jagiellonią.

To za sprawą powałonia do gry przez trenera Patryka Czarneckiego kilku juniorów młodszych z rocznika 2003. Ten mecz zakończył się wynikiem remisowym 4-4, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się 15 letni Igor Kosmowski. Urodzony 7 lipca 2003 roku Igor jak dotąd na ligowych boiskach w piłce młodzieżowej rozegrał 69 spotkań, strzelając 64 bramki. Rośnie naprawdę super snajper,ale czy to już czas, żeby wprowadzać tak młodych piłkarzy na boiska seniorskie? Ten mecz sparingowy pokazuje, że jak najbardziej. Oprócz Igora w tym spotkaniu z rocznika 2003 zagrali również: Patryk Różalski, Bartosz Darol, Jakub Sikora, Daniel Leenstra, Miłosz Grudziński i Bartłomiej Chrzanowski. Panowie gratulacje za udany debiut!

Boruta II Zgierz - Jagiellonia Tuszyn 4-4

Bramki dla Boruty: Igor Kosmowski 2, Igor Stopczyk (z karnego), samobójcza

Boruta II Zgierz: Gorzkiewicz, Różalski, Kołodziejczak, Darol, Pawlikowski, Stopczyk, Sikora, Pastuszka, Szmigielski, Leenstra, Kozłowski, Koperkiewicz, Grudziński, Fudała, Pałka, Chrzanowski, Kosmowski.


Pierwszy zespół seniorów zagrał towarzysko w Konstantynowie Łódzkim z Włókniarzem Pabianice. Wygrał Boruta, skromnie, ale pewnie 1-0. Zgierzanie byli zespołem przeważającym na przestrzeni całego spotkania. Brakowało tylko udokumentowania tej przewagi większą ilością bramek. Jedynego gola w meczu strzelił Damian Ścibiorek, po znakomitym prostopadłym podaniu Patryka Pietrasiaka. To już trzecie zwyciestwo Boruty w meczach sparingowych. W tych zawodach nie zagrali narzekający na drobne urazy Damian Knera i Dominik Wężyk, ale niebawem wracają do treningów i możliwe, że zobaczymy ich już w następnym, ostatnim meczu towarzyskim z Orłem Parzęczew, który już za tydzień.

Boruta Zgierz - Włókniarz Pabianice 1-0 (1-0) Damian Ścibiorek


I wreszcie w niedzielę o godzinie 19 rezerwy Boruty zagrały sparing z rywalem grupowym z A klasy, zespołem Czarnych Smardzew. Boruta wygrał pewnie i efektownie, a do siatki trafiali: Krzysztof Domański, Jan Kowalski, Karol Pawlikowski, Jakub Fudała i Mateusz Korzycki. W lidze jesienią również wygraliśmy z Czarnymi, ale nie było to zwycięstwo aż tak przekonujące. Wówczas padł wynik 3-2, niżej link do skrótu z tamtego meczu. Teraz zwycięstwo 5-0, to dobry prognostyk przed zbliżającą się wiosną.

Boruta II Zgierz - Czarni Smardzew 5-0 (Domański, Kowalski, Pawlikowski, Fudała, Korzycki)

Klasa A: Boruta II Zgierz - Czarni Smardzew 3-2 (24.09.2018)

Kolejny sparing, również za tydzień. Tym razem rezerwy Boruty zagrają z Bzurą Ozorków.

 

WSPIERAJĄ NAS

pge
miasto zgierz new
deante
machudera new
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
stanglass new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
c10 new
tbsnew
Fabryka Pizzy new

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn