24 marca 2019 roku o godzinie 11 w Rosanowie, przy pięknej wiosennej pogodzie, drugi zespół Boruty zainaugurował rewanżową rundę rozgrywek w łódzkiej A klasie. Rywalem drużyna Zamku Skotniki. Jesienią Boruta wygrał u siebie 3-1 i w tabeli plasował się wyżej od przeciwnika, co stawiało młodych piłkarzy przed zawodami w roli faworytów. Nie zawiedli, wygrali pewnie 3-0.

W niedzielnym spotkaniu w roli trenera, już o ligowe punkty zadebiutował Patryk Czarnecki, ale to nie jedyna nowość. W zespole nastąpiła również zmiana kapitana. Nowym w tej roli wystąpił Igor Kostrzewa. Poprosiliśmy Igora o komentarz do tego spotkania. Oto co powiedział:

- Ciężka była przede wszystkim pierwsza połowa, źle weszliśmy w mecz i nie graliśmy tego co sobie wcześniej założyliśmy, po przerwie było już znacznie lepiej, graliśmy swoje trafiliśmy trzykrotnie i wygraliśmy. 

- Oprócz tego, że jesteś kapitanem to jeszcze występujesz na boisku na pozycji napastnika. Dziś bramki nie strzeliłeś.

- Szanse na trafienie miałem, ale nie wyszło. Myślę, że zabrakło spokoju i koncentracji w tym najważniejszym momencie. Jeszcze sporo muszę pracować i mam dużo do poprawy. Trafiali za to inni i liczy się wynik na który pracował cały zespół.

- Jakie cele założyliście sobie przed tą rundą wiosenną?

- Fajnie by było awansować do okręgówki, wszyscy byśmy tego chcieli. Udowodnilibyśmy, że nie jesteśmy tylko kopaczami i mocno trenujemy, żeby dobrze zaprezentować się w każdym kolejnym meczu. Na nasze spotkania przychodzi również trener pierwszej drużyny, pan Radosław Koźlik i podpatruje, czy robimy postępy. Jak dobrze się zaprezentujemy jest szansa że zaprosi nas na treningi pierwszego zespołu. Ostatnio takie zaproszenie dostał Kuba Pałka, a dziś strzelił bramkę. To świadczy o tym, że każdy z nas może taką szansę dostać.

- Dziś zagraliście w mocno okrojonym składzie, co się stało?

- Kontuzje, jak choćby Kacpra Cebulskiego i choroby kilku innych zawodników. To spowodowało, że do Rosanowa pojechaliśmy tylko z dwunastoma zawodnikami, ale daliśmy radę.

 

Zamek Skotniki - MKP Boruta II Zgierz 0-3 (0-0)

0-1 Krzysztof Domański (58 minuta)

0-2 Jakub Pałka (77. minuta)

0-3 Krzysztof Domański (79. minuta)

 

Niżej kilka zdjeć z tego meczu. Foto: Adam Kostrzewa

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Kapitan
Kostrzewa

WSPIERAJĄ NAS

pge
miasto zgierz new
deante
machudera new
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
elektrotm new
legs new
makastol new
stanglass new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
c10 new
tbsnew
Fabryka Pizzy new

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn