30 marca 2019 roku, w sobotę zagramy trzeci mecz z rzędu przed własną publicznością. Przeciwnikiem będzie czwarty w tabeli IV ligi LKS Kwiatkowice. Przed rundą wiosenną optymistyczny plan zgierskiego Boruty zakładał zdobycie 7 punktów w pierwszych trzech spotkaniach. Dotąd Boruta dwukrotnie wygrał i zdobył ich już 6. Teraz stanie przed szansą na kolejne trzy oczka. 

LKS Kwiatkowice to doświadczony zespół. W szerokiej kadrze zawodników ma piłkarzy z przeszłością w takich klubach jak: Widzew, ŁKS, Warta Sieradz, czy nawet Śląsk Wrocław i Jagielonia Białystok. To robi wrażenie. Jesienią zespół z Kwiatkowic spisywał się nad wyraz dobrze, natomiast wiosna nie wygląda już tak okazale, mimo, że w dwóch wyjazdowych meczach zdobyli 4 punkty. Ale obserwując ich grę i przeciwników z którymi dotąd się mierzyli nie wygląda to już wcale tak dobrze. Pierwszy mecz LKS wygrał 2-1 w Łowiczu z rezerwami Pelikana. Bardzo długo podopieczni Kuby Olczyka przegrywali 0-1 i ciężko im było doprowadzić do klarownej sytuacji bramkowej. Ostatecznie jednak wymęczyli zwycięstwo. Drugi mecz zagrali w Byczynie przeciwko wyraźnie osłabionemu Nerowi Poddębice. Tam padł remis 1-1, choć byli zdecydowanymi faworytami. Ewidentnie dowodzi to, że nasi sobotni rywale jeszcze nie są w wysokiej formie, jaką prezentowali jesienią. To daje szansę zgierzanom na sprawienie kolejnej niespodzianki. 

Jest duże prawdopodobieństwo że w sobotnim meczu na boisku w zespole rywali zobaczymy byłego, jeszcze nie tak dawno, zawodnika Boruty. To Marcin Pękała. To utalentowany i doświadczony zawodnik. Mocno poturbowany w meczu z Pelikanem w Byczynie nie zagrał. Czy zobaczymy go w Zgierzu?

Jedno wiemy na pewno. Boruta wyjdzie na murawę jako team mocno zmotywowany do walki, z przekonaniem że może wygrać i skoncentrowany. Jesienią przegraliśmy w Kwiatkowicach 2-3. Bramki dla Boruty w tamtym spotkaniu zdobyli: Patryk Pietrasiak i Mateusz Wiktorowski. Czas na rewanż panowie.

Początek zawodów o godzinie 16, w sobotę 30 marca 2019 roku na stadionie w Zgierzu przy ulicy Wschodniej 2. Zapraszamy!

 

WSPIERAJĄ NAS

pge
miasto zgierz new
deante
machudera new
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
elektrotm new
legs new
makastol new
stanglass new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
c10 new
tbsnew
Fabryka Pizzy new

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn