Kowalski Jan uratował remis w Zelowie

Pierwszy zespół Boruty, walczący o utrzymanie w IV lidze, pojechał do Zelowa, gdzie w sobotę 27 kwietnia o godzinie 17 zagrał o ligowe punkty z tamtejszym Włókniarzem. Boruta pojechał w mocno okrojonym składzie. W Zelowie zabrakło kilku podstawowych zawodników: napastnicy Łukasz Wiśniewski i Patryk Pietrasiak pauzowali za kartki, natomiast stoper Jakub Grzelak i Damian Ścibiorek nie zagrali z powodu kontuzji. Szansę na pokazanie się dostali zmiennicy. Na murawie od początku zagrali Dawid Bagrodzki i Mateusz Wiktorowski.

Boruta zagrał również w innym niż dotychczas ustawieniu. Tym razem było to: 1-4-5-1, gdzie w ataku zagrał Filip Markowski. Na przestrzeni całego spotkania optyczną przewagę mieli gospodarze, ale ustawienie Boruty, dyscyplina taktyczna i koncentracja zespołu sprawiły, że Włókniarz w rozgrywaniu piłki swobodę miał jedynie na własnej połowie. Po jej przekroczeniu zgierzanie umiejętnie powstrzymywali każdą próbę przedarcia się pod własne pole karne. Sami natomiast po przejęciu piłki wyprowadzali szybki atak.

Taki sposób grania powodował, że klarownych sytuacji bramkowych było niewiele. Dopiero w ostatnich 20 minutach gry, kiedy odważniej i wiekszą ilością zawodników zaatakował Włókniarz na boisku zrobiło się ciekawie. Każda z drużyn chciała ten mecz wygrać. W 75 minucie trener Radosław Koźlik w miejsce obrońcy Dawida Bagrodzkiego wpuścił ofensywnego Jana Kowalskiego, chwilę później bramkę zdobył Włókniarz. Boruta odpowiedział w 85 minucie, a na listę strzelców wpisał się Jan Kowalski.

Kolejne spotkanie przed własną publicznością Boruta zagra już w środę 1 maja o godzinie 16, a przeciwnikiem będzie trzeci zespół w tabeli KS Kutno. Zapraszamy!

Włókniarz Zelów - MKP Boruta Zgierz 1-1 (0-0), bramka dla Boruty Jan Kowalski

Boruta zagrał w składzie: Ostrowski - Madejski, Bierżyński, Bagrodzki (75' Kowalski J.), Siennicki - Karlikowski, Knera, Wiktorowski, Kowalski D., Andrysiak - Markowski

tabela

Rezerwy Boruty po golach Igora Kostrzewy i Jakuba Fudały remisują z Milan Club Polonia

W ramach 19 kolejki łódzkiej Klasy A Boruta podejmował u siebie Milan Club Polonia. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. W rundzie jesiennej po trudnym meczu Boruta wygrał w Łodzi. W rewanżu nie udało się tego wyniku powtórzyć. Dwie bramki, zdobyte przez Igora Kostrzewę i Jakuba Fudałę dały nam remis w tym spotkaniu.

Kadra Boruty II: Gorzkiewicz - Kamiński, Kołodziejczak, Zieliński, Fudała, Pawlikowski, Domański, Kostrzewa, Antczak, Szmigielski, Koperkiewicz