W sobotę 27 kwietnia 2019 roku w godzinach porannych odbył się piknik, na którym dokonano oficjalnego otwarcia nowego boiska sportowego Boruty.

W pikniku uczestniczyła najmłodsza grupa zawodników Boruty, mowa o rocznikach 2013 i 2014. Gry i zabawy prowadził trener naszych młodych adeptów futbolu Tomasz Placek wraz z asystentami Michałem Cembalą i Sebastianem Ostrowskim (bramkarz seniorskiej drużyny).

Budowa boiska sportowego rozpoczęła się na początku grudnia ubiegłego roku. Całkowita powierzchnia terenu, które zajęło boisko z infrastrukturą (ogrodzenie, piłkochwyty itp.) to 1144m2.

Koszt budowy, który klub MKP Boruta Zgierz pokrył w 100% ze swoich środków to niecałe 70 tysięcy złotych (w tym 13456zł pozyskane z 1%).

Wszystkim, którzy nas wspierali i pomogli w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia bardzo gorąco dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia, zdjęcia autorstwa Krzysztofa Głowackiego (UMZ)