W sobotę wieczorem 4 maja przy sztucznym oświetleniu Boruta zagrał mecz 27 kolejki IV ligi z zespołem Warty Sieradz na ich boisku. Ten mecz pokazał, że Warta jest w tej chwili najsilniejszą drużyną w naszej grupie. Według naszej oceny to właśnie piłkarze z Sieradza awansują do III ligi. 

Do Sieradza pojechaliśmy bez dwóch kontuzjowanych zawodników. Zabrakło skrzydłowego Damiana Ścibiorka i obrońcy Dawida Bagrodzkiego. Zespół ze Zgierza musiał uznać wyższość rywala. Przegraliśmy te zawody wynikiem 0-2, a bramki dla Warty zdobył Adam Patora.

Boruta miał swoje szanse, ale niestety ich nie wykorzystał i wróciliśmy bez zdobyczy bramkowych. Warta to bardzo dobrze poukładany zespół, ma w swoim składzie doświadczonych i utalentowanych zawodników, gra przyjemną dla oka piłkę, a w sobotnim spotkaniu nie mieliśmy argumentów, żeby przełamać linię defensywy z Sieradza. Niestety jeszcze za wcześnie, żeby skutecznie rywalizować z takimi zespołami, jeszcze nie teraz. 

Ambicji i woli walki naszemu zespołowi nie brakowało. Walczyli do końca i za to dziękujemy.

Bardzo dobrze w tych zawodach pokazał się nasz bramkarz Sebastian Ostrowski. Obronił kilka bardzo groźnych strzałów, a dodatkowo wyjął karnego w 59 minucie gry. 

Pierwsza bramka padła po nieudanej pułapce offsajdowej naszego zespołu. Jeden z naszych obrońców złamał linię i Adam Patora wyszedł sam na sam z Sebastianem Ostrowskim

Drugi gol padł po stałym fragmencie gry. Piłkę dośrodkowywał Łukasz Chojecki, a głową do siatki, nie dając szans Ostrowskiemu, wpakował ponownie Adam Patora.

Niżej przedstawiamy skrót z tego meczu. Zachęcamy do oglądania.

 

Warta Sieradz - Boruta Zgierz 2-0 (0-0)

1-0 Adam Patora (47 min.)

2-0 Adam Patora (71 min. głową)

 

Boruta Zgierz: Sebastian Ostrowski - Damian Bierżyński, Michał Madejski, Jakub Grzelak, Michał Siennicki - Kamil Karlikowski (46' Mateusz Wiktorowski), Dominik Kowalski (81' Krzysztof Domański), Damian Knera, Jan Kowalski (54' Kamil Andrysiak) - Łukasz Wiśniewski, Patryk Pietrasiak

Kolejny mecz Boruta zagra już na boisku przy Wschodniej 2. Przeciwnikiem będzie Omega Kleszczów. To spotkanie w sobotę 11 maja o godz, 16:00. Już teraz zapraszamy

 

IV liga: Warta Sieradz - Boruta Zgierz (04.05.2019)
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WSPIERAJĄ NAS

zgierz
deante
machudera
logo abak
Pazury bez cenzury
fazi
markab
vip
drewno-logo
dżedservice
elektro tm
legs
makastol
stanglass
foto studio paparazzi
milma
PUH Szpruch
Tempus A

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn