W sobotę wieczorem 4 maja przy sztucznym oświetleniu Boruta zagrał mecz 27 kolejki IV ligi z zespołem Warty Sieradz na ich boisku. Ten mecz pokazał, że Warta jest w tej chwili najsilniejszą drużyną w naszej grupie. Według naszej oceny to właśnie piłkarze z Sieradza awansują do III ligi. 

Do Sieradza pojechaliśmy bez dwóch kontuzjowanych zawodników. Zabrakło skrzydłowego Damiana Ścibiorka i obrońcy Dawida Bagrodzkiego. Zespół ze Zgierza musiał uznać wyższość rywala. Przegraliśmy te zawody wynikiem 0-2, a bramki dla Warty zdobył Adam Patora.

Boruta miał swoje szanse, ale niestety ich nie wykorzystał i wróciliśmy bez zdobyczy bramkowych. Warta to bardzo dobrze poukładany zespół, ma w swoim składzie doświadczonych i utalentowanych zawodników, gra przyjemną dla oka piłkę, a w sobotnim spotkaniu nie mieliśmy argumentów, żeby przełamać linię defensywy z Sieradza. Niestety jeszcze za wcześnie, żeby skutecznie rywalizować z takimi zespołami, jeszcze nie teraz. 

Ambicji i woli walki naszemu zespołowi nie brakowało. Walczyli do końca i za to dziękujemy.

Bardzo dobrze w tych zawodach pokazał się nasz bramkarz Sebastian Ostrowski. Obronił kilka bardzo groźnych strzałów, a dodatkowo wyjął karnego w 59 minucie gry. 

Pierwsza bramka padła po nieudanej pułapce offsajdowej naszego zespołu. Jeden z naszych obrońców złamał linię i Adam Patora wyszedł sam na sam z Sebastianem Ostrowskim

Drugi gol padł po stałym fragmencie gry. Piłkę dośrodkowywał Łukasz Chojecki, a głową do siatki, nie dając szans Ostrowskiemu, wpakował ponownie Adam Patora.

Niżej przedstawiamy skrót z tego meczu. Zachęcamy do oglądania.

 

Warta Sieradz - Boruta Zgierz 2-0 (0-0)

1-0 Adam Patora (47 min.)

2-0 Adam Patora (71 min. głową)

 

Boruta Zgierz: Sebastian Ostrowski - Damian Bierżyński, Michał Madejski, Jakub Grzelak, Michał Siennicki - Kamil Karlikowski (46' Mateusz Wiktorowski), Dominik Kowalski (81' Krzysztof Domański), Damian Knera, Jan Kowalski (54' Kamil Andrysiak) - Łukasz Wiśniewski, Patryk Pietrasiak

Kolejny mecz Boruta zagra już na boisku przy Wschodniej 2. Przeciwnikiem będzie Omega Kleszczów. To spotkanie w sobotę 11 maja o godz, 16:00. Już teraz zapraszamy

 

IV liga: Warta Sieradz - Boruta Zgierz (04.05.2019)
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
elektrotm new
legs new
makastol new
stanglass new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
c10 new
tbsnew

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn