Juniorzy młodsi Boruty Zgierz w ramach 5 kolejki ligi okręgowej pokonali dziś na własnym terenie Eltę Łódź 10-0!

Gdyby na stadionie przy Wschodniej była tablica wyników, taka świetlna, okazałaby się za mała. Nazwisko strzelca 10-go gola nie zmieściłoby się zapewne na wielkim kolorowym ekranie.

Gospodarze wykorzystali dziś przewagę szybkości, zwrotności i wyszkolenia technicznego.

Serię bramek rozpoczął w 14 minucie Bartosz Darol (rzut karny), a dwie bramki przed przerwą dołożył jeszcze Mikołaj Bujacz. Druga połowa, to także wyraźna i miażdżąca przewaga Boruciarzy. Zgierzanie grali z rozmachem. Napastnicy i zawodnicy drugiej linii często i groźnie strzelali, a bramkarz drużyny z Łodzi zapracował na miano najlepszego zawodnika swojego zespołu. Elta Łódź nawet nie próbowała wychodzić po za swoją połowę, czekając końcowego gwizdka jak zmiłowania.

Hattricka dla Boruty ustrzelił Ignacy Banaszek. Świetnie zagrali zmiennicy. Po 30 sekundach obecności na boisku, wprowadzony przez trenera Patryka Czarneckiego, Stanisław Banaszek wpisał sie na listę strzelców. Później swoje bramki dołożyli: Jakub Marciniak i Daniel Bartczak. Miedzy 67, a 89 min. Boruta strzelił swojemy rywalowi z Łodzi 7 bramek!

Bardzo dobrze grali i wypracowywali kolegom sytuacje Mateusz Urbaniak, Igor Kosmowski, Bartłomiej Chrzanowski, Miłosz Gruziński, oraz Daniel Leenstra.

Brawo BORUTA!

B2 Junior Młodszy Liga Okrgowa 5. kolejkaŁ

MKP Boruta Zgierz - Elta Łódź 10-0 (3-0)

10-0 Ignacy Banaszek (89 min.)

MKP Boruta: Patryk Różalski, Bartosz Darol, Jakub Sikora (53' Hubert Malczewski), Ignacy Banaszek, Miłosz Gruziński (70' Stanisław Banaszek), Daniel Leenstra (63' Mateusz Leszczak), Mateusz Urbaniak, Oliwier Rączkiewicz (63' Jakub Marciniak), Mikołaj Bujacz (53' Daniel Bartczak), Bartłomiej Chrzanowski, Igor Kosmowski

Niżej fotogaleria z tego spotkania, foto Krzysztof Matusiak

Inne mecze młodzieży MKP Boruta z tego weekendu:

C2 Tramkarz Liga Okręgowa gr. 2 (rocznik 2005): Malina Piątek - MKP Boruta Zgierz 1-4

D1 Młodzik II liga wojewódzka (rocznik 2006): RAP Radomsko - MKP Boruta Zgierz 1-0

E1 Orlik Liga Okręgowa gr. 7 (rocznik 2008): Róża Kutno - MKP Boruta III Zgierz 6-1

E2 Orlik Liga Okręgowa gr. 6 (rocznik 2009): MKP Boruta III Zgierz - SAF Widzew II Łódź 3-1