O tym, że Miejski Klub Piłkarski Boruta Zgierz złożył wniosek o przystąpienie do programu PZPN dotyczącym Certyfikacji Szkółek Piłkarskich informowaliśmy już na naszej stronie na Facebooku. Dziś o samym programie, jakie warunki musi spełnić klub i jakie z uczestnictwa w programie będzie miał Boruta powiemy nieco szerzej. 

Certyfikacja Szkółek Piłkarskich PZPN jest to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Fundamentalnymi założeniami programu są: podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego, stałe wyznaczanie standartów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu, podnoszenie kompetencji fachowców dbających o sportowy i społeczny rozwój piłkarzy oraz weryfikacja szkółek. 

Dzięki programowi rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. 

W ramach programu Certyfikacji szkółki otrzymają od PZPN możliwość bezpłatnego korzystania systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi, oraz administracją szkółki.

Wysokie standardy przyjęte w programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich gwarantują, że Szkółka Piłkarska, która otrzyma certyfikat PZPN prezentuje odpowiedni poziom szkolenia weryfikowany przez PZPN.

Polski Związek Piłki Nożnej nadaje certyfikaty na trzech poziomach:

  • Brązowy - oznaczany jest brązową gwiazdką. Beneficjentami tego Certyfikatu są Szkółki Piłkarskie, które spełniają podstawowe kryteria dotyczące kwalifikacji trenerów Grassroots C, liczby drużyn, oraz programu szkoleniowego
  • Srebrny - oznaczony jest srebrną gwiazdką. Beneficjentami tego Certyfikatu są Szkółki Piłkarskie, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika prowadzone przez trenera z ważną licencją trenerską UEFA B, lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 14 osób na jednego trenera.
  • Złoty - oznaczony jest złotą gwiazdką. Beneficjentami tego Certyfikatu są Szkółki Piłkarskie, które zapewniają profesjonalne szkolenie zarówno chłopców, jak i dziewczynek, na zajęciach prowadzonych przez trenerów z ważną licencją UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 12 osób na jednego trenera.

Jeżeli chodzi o okres ważności Certyfikatu, to dla szkółek przystępujących do programu najwcześniej od 1 września każdego roku (w zależności od terminu spełnienia kryteriów) do 30 czerwca. Dla szkółek przedłużających Certyfikat od 1 lipca do 30 czerwca.

W związku z przystąpieniem klubu do Programu Certyfikacji PZPN prosimy wszystkich rodziców naszych podopiecznych o pilne zarejestrowanie zawodników w systemie PZPN.

  1. Każdy rodzic (opiekun prawny) musi posiadać konto na portalu Łączy nas piłka, link do filmiku jak założyć konto: kliknij tutaj
  2. Następnie należy zarejestrować dziecko w systemie PZPN (dla rodzica). Jak to zrobić? Kliknij tutaj
  3. Na koniec należy złożyć wniosek o potwierdzenie zawodnika w szkółce. Kliknij tutaj

Instrukcja manualna, jak postępować krok po kroku przy składaniu wniosku do pobrania z naszej strony w zakładce "Dla rodzica" pt. Program Certyfikacji PZPN - instrukcja

 

Jak założyć konto na portalu Łączy nas piłka:

Jak założyć konto na portalu Łączy nas piłka?
 
Jak zarejestrować dziecko w systemie PZPN:
 
Jak zarejestrować dziecko w systemie PZPN (dla rodzica)
 
Wniosek o potwierdzenie zawodnika w Szkółce:
 
Jak złożyć wniosek o potwierdzenie zawodnika w szkółce

WSPIERAJĄ NAS

pge
miasto zgierz new
deante
machudera new
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
stanglass new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
c10 new
tbsnew
Fabryka Pizzy new

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn