O tym, że Miejski Klub Piłkarski Boruta Zgierz złożył wniosek o przystąpienie do programu PZPN dotyczącym Certyfikacji Szkółek Piłkarskich informowaliśmy już na naszej stronie na Facebooku. Dziś o samym programie, jakie warunki musi spełnić klub i jakie z uczestnictwa w programie będzie miał Boruta powiemy nieco szerzej. 

Certyfikacja Szkółek Piłkarskich PZPN jest to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci. Fundamentalnymi założeniami programu są: podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego, stałe wyznaczanie standartów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu, podnoszenie kompetencji fachowców dbających o sportowy i społeczny rozwój piłkarzy oraz weryfikacja szkółek. 

Dzięki programowi rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. 

W ramach programu Certyfikacji szkółki otrzymają od PZPN możliwość bezpłatnego korzystania systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi, oraz administracją szkółki.

Wysokie standardy przyjęte w programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich gwarantują, że Szkółka Piłkarska, która otrzyma certyfikat PZPN prezentuje odpowiedni poziom szkolenia weryfikowany przez PZPN.

Polski Związek Piłki Nożnej nadaje certyfikaty na trzech poziomach:

  • Brązowy - oznaczany jest brązową gwiazdką. Beneficjentami tego Certyfikatu są Szkółki Piłkarskie, które spełniają podstawowe kryteria dotyczące kwalifikacji trenerów Grassroots C, liczby drużyn, oraz programu szkoleniowego
  • Srebrny - oznaczony jest srebrną gwiazdką. Beneficjentami tego Certyfikatu są Szkółki Piłkarskie, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika prowadzone przez trenera z ważną licencją trenerską UEFA B, lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 14 osób na jednego trenera.
  • Złoty - oznaczony jest złotą gwiazdką. Beneficjentami tego Certyfikatu są Szkółki Piłkarskie, które zapewniają profesjonalne szkolenie zarówno chłopców, jak i dziewczynek, na zajęciach prowadzonych przez trenerów z ważną licencją UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 12 osób na jednego trenera.

Jeżeli chodzi o okres ważności Certyfikatu, to dla szkółek przystępujących do programu najwcześniej od 1 września każdego roku (w zależności od terminu spełnienia kryteriów) do 30 czerwca. Dla szkółek przedłużających Certyfikat od 1 lipca do 30 czerwca.

W związku z przystąpieniem klubu do Programu Certyfikacji PZPN prosimy wszystkich rodziców naszych podopiecznych o pilne zarejestrowanie zawodników w systemie PZPN.

  1. Każdy rodzic (opiekun prawny) musi posiadać konto na portalu Łączy nas piłka, link do filmiku jak założyć konto: kliknij tutaj
  2. Następnie należy zarejestrować dziecko w systemie PZPN (dla rodzica). Jak to zrobić? Kliknij tutaj
  3. Na koniec należy złożyć wniosek o potwierdzenie zawodnika w szkółce. Kliknij tutaj

Instrukcja manualna, jak postępować krok po kroku przy składaniu wniosku do pobrania z naszej strony w zakładce "Dla rodzica" pt. Program Certyfikacji PZPN - instrukcja

 

Jak założyć konto na portalu Łączy nas piłka:

Jak założyć konto na portalu Łączy nas piłka?
 
Jak zarejestrować dziecko w systemie PZPN:
 
Jak zarejestrować dziecko w systemie PZPN (dla rodzica)
 
Wniosek o potwierdzenie zawodnika w Szkółce:
 
Jak złożyć wniosek o potwierdzenie zawodnika w szkółce
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WSPIERAJĄ NAS

zgierz
deante
machudera
fazi
markab
vip
logo abak
drewno-logo
dżedservice
elektro tm
jarbud
legs
makastol
stanglass
foto studio paparazzi
milma
PUH Szpruch
Tempus A

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn