Z Mistrzostw Świata w noszeniu żon, które odbyły się w Sonkajarvi (Finlandia) trio z Polski: Artur Świstek (41 lat) ze Zgierza, Aleksandra Błaszczyk (43 lata) z Ozorkowa i Anna Bobrowska (32 lata) z Łodzi wracają z brązowym medalem! 

Po Mistrzostwach Polski w Uniejowie, o których pisaliśmy wcześniej, oraz zebranych doświadczeniach i obserwacjach z Mistrzostw Świata z ubiegłego roku, nasza para Aleksandra i Artur wspólnie z menagerem Wojciechem Kaca, podjęli decyzje o dołączeniu do kadry Anny.

Aleksandra Błaszczyk z zawodu pilęgniarka, pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu - specjalizuje się w kardiologii - dodatkowo prowadzi szkolenia w zakresie pierwszej pomocy, z zamiłowania kocha motocykle, szczególnie te szybkie.

Artur Świstek pracuje jako nauczyciel WF z osobami z autyzmem w fundacji JIM w Łodzi, jest bramkarzem MKP Boruta Zgierz, oraz trenerem bramkarzy grup młodzieżowych.

Anna Bobrowska z zamiłowania kosmetolog, kochająca góry i podróże.

Cały zespół uzupełnia jeszcze menager, trener i tłumacz języka fińskiego Wojciech Kaca.

 

Podczas zawodów nasz team miał do pokonania dystans 253,5 metra z przeszkodami. W konkursie startowało 38 par z 14 krajów z całego świata. Do Sonkajarvi nasza kadra przybyła już jako znany zespół. Szczególnie Artur, który zdobył brązowy medal rok wcześniej, a witał ich sam Burmistrz Miasta Sonkajarvi - Simo Makinen. Mimo padającego deszczu nasi reprezentanci osiągnęli wspaniały wynik i ze stratą zaledwie 17 sekund zdobyli brązowy medal!

Aby wziąć udział w zawodach partnerka musi ważyć minumum 49 kg (weryfikowane przed startem), jeżeli nie osiąga tej wagi dociąża się ją ciężarami. W zawodach kobieta może być noszona stylem dowolnym. Wcześniej zarzało mi się nosić Aleksandrę, ale w sposób bardziej tradycyjny, tak jak mąż przenosi swoją świeżo poślubioną żonę przez próg - mówił Artur Świstek. Teraz Anna dołączyła do naszej kadry, szybko nabrała pewności i odwagi słuchając Mistrzyni Polski Aleksandry. To dla mnie niesamowite uczucie, nosić ukochaną osobę (Aleksandrę) na plecach, biegać i zdobywać jeszcze medale. Aleksandra doskonale rozumie istotę biegu, kiedy pojawiła się Anna dziewczyny szybko się zrozumiały nie tylko sportowo, ale i osobowościowo. Anna jest gabarytowo niższa, lżejsza, co zwiększało szanse medalowe. Połączenie naszych indywidualnych typów osobowości dało cudowny efekt w postaci kolejnego brązowego medalu dla Polski! Serdecznie dziękuję mojej kochanej Aleksandrze za serce i wytrwałość podczas mistrzostw, Annie za spokój, odwagę i zaangażowanie, a trenerowi i menagerowi Wojtkowi za wiarę i wytrwałość. Dziękuję również władzom Uniejowa i Zgierza , oraz firmie C-10 Development za pomoc w uczestnictwie w mistrzostwach.

Na czym polegają te zawody ich zasady i sposoby realizacji biegu, oraz o  Mistrzostwach Polski pisaliśmy wcześniej. Zachęcamy do lektury tamtego artykułu (kliknij tutaj)

Bez tytułu
IMG_2927

WSPIERAJĄ NAS

pge
miasto zgierz new
deante
machudera new
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
stanglass new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
c10 new
tbsnew
Fabryka Pizzy new

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn