20 lipca w sobotę o godz. 11 w Rosanowie MKP Boruta Zgierz zagrał pierwszy mecz sparingowy w letnim okresie przygotowawczym do nowego 2019/2020 sezonu. Przeciwnikiem był piąty w poprzednim sezonie w łódzkiej lidze okręgowej LKS Rosanów. 

Z różnych przyczyn w tym spotkaniu nie zagrali: Damian Knera, Jakub Grzelak, Michał Madejski, Damian Bierżyński, Jan Kowalski, Patryk Janiszewski, Mateusz Wiktorowski, Dawid Bagrodzki. 

Zagrało natomiast trzech zawodników testowanych (nazwiska podamy tuż po zatwierdzeniu tych piłkarzy do gry) i cała trójka pokazała się z dobrej strony. 

Boruta wygrał pewnie i zasłużenie 3-1. Zgierzanie pokazali kilka naprawdę dobrych akcji, mogli wygrać więcej, ale jedna z bramek wpadła z pozycji spalonej i sędzia nie uznał gola, oraz dwukrotnie strzały Boruty trafiały w słupek. Drużyna ze Wschodniej nie ustrzegła się również kilku błędów indywidualnych, po których rywale mogli strzelić bramki. Najkorzystniejszą do wykorzystania sytuację miał Arkadiusz Błaszczyk (jeszcze jesienią zawodnik Boruty, teraz LKS Rosanów), kiedy wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem. Sebastian Ostrowski jednak wyczuł intencje napastnika LKS i wyszedł z opresji obronną ręką. 

Pierwsza bramka dla Boruty padła po zamieszaniu podbramkowym, które wykorzystał Patryk Pietrasiak dając Borucie prowadzenie. Tak zakończyła się pierwsza połowa tego meczu. Kilka minut po wznowieniu gry napastnika gospodarzy nieprzepisowo, w polu karnym, zatrzymywał Krystian Kamiński. Sędzia podyktował jedenastkę, dodatkowo karając naszego stopera czerwonym kartonikiem. Karnego wykorzystał Sebastian Ceglarz (tego zawodnika fanom Boruty nie trzeba przedstawiać) i mimo, że Ostry broniąc wybrał właściwy róg bramki, to strzał był na tyle silny, że po rękawicach naszego bramkarza piłka wpadła do siatki. Drugiego gola dla Boruty strzelił 18-sto letni Kacper Cebulski wykorzystując idealne podanie jednego z zawodników testowanych. Trzeci gol natomiast padł po indywidualnej akcji testowanego w Borucie piłkarza.

To dopiero początek przygotowań i oba zespoły nie są jeszcze w optymalnej formie, mimo to bardzo cieszy nas fakt, że grając niemal całą drugą połowę w osłabieniu zespół ze Zgierza potrafił te zawody wygrać. Cieszy również dobra postawa naszego młodego zawodnika, mowa o Kacprze Cebulskim, który po ciężkiej kontuzji i półrocznej przerwie wrócił na boisko. A swoją dobrą grę udokumentował bramką. 

Kolejny sparing Boruta zagra w sobotę 27 lipca w Sieradzu z tamtejszą Wartą. Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 12.

 

LKS Rosanów - MKP Boruta Zgierz 1-3 (0-1)

 

0-1 Patryk Pierasiak

1-1 Sebastian Ceglarz (z karnego)

1-2 Kacper Cebulski

1-3 Zawodnik Testowany

 

Boruta zagrał w składzie: Ostrowski, Wężyk, Kamiński, Domański, Kowalski D., Andrysiak, Markowski, Cebulski, Karlikowski, Siennicki, Wiśniewski, Pierasiak plus trzech testowanych (obrońca, pomocnik i napastnik)

 

 

WSPIERAJĄ NAS

pge
miasto zgierz new
deante
machudera new
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
stanglass new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
c10 new
tbsnew
Fabryka Pizzy new

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn