Pierwszy zespół Boruty prowadzony przez trenera Radosława Koźlika jest w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Tydzień temu Boruta wygrał w Rosanowie z LKS 3-1. Dziś w tym samym stosunku musiał uznać wyższość łódzkiego zespołu.

Początek zawodów bardzo wyrównany, ale z czasem gospodarze przejęli inicjatywę. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem ŁKS II 1-0, a bramkę strzelił Artur Sójka

Na drugą połowę trener Boruty wprowadził zawodników z ławki, m.in. cała linia obrony została zmieniona. Obraz gry się nie zmieniał. ŁKS prowadził atak pozycyjny, natomiast Boruta po przejęciu piłki wyprowadzał szybki atak. Szanse na wyrównanie mieli: Patryk Pietrasiak, Jakub Fudała i jeden z zawodników testowanych. Bramkę zdobyli jednak łodzianie. Na 2-0 podwyższył Piotr Pyrdoł

Kontaktowego gola po jednym ze stałych fragmentów gry zdobył nasz środkowy obrońca Jakub Grzelak wykorzystując podbramkowe zamieszanie. Od tego momentu Boruta zaatakował odważniej. Pięknym strzałem z dystansu popisał się nasz snajper Patryk Pietrasiak, ale równie piękną interwencją wykazał się goalkiper ŁKS wybijając piłkę po za pole gry.

W końcowych minutach meczu wynik na 3-1 dla ŁKS ustalił Mikołaj Lipień.

ŁKS II Łódź - MKP Boruta Zgierz 3-1 (1-0)

1-0 Artur Sójka

2-0 Piotr Pyrdoł

2-1 Jakub Grzelak

3-1 Mikołaj Lipień

Dla Boruty zagrali: Ostrowski, Kowalski D., Bierżyński, Janiszewski, Knera, Karlikowski, Madejski, Fudała, Siennicki, Grzelak, Bagrodzki, Domański, Cebulski, Andrysiak, Kowalski J., Markowski, Pietrasiak i dwóch zawodników testowanych.