Tylko przez pierwsze 10 minut w meczu MKP Boruta Zgierz - Zjednoczeni Stryków gra była wyrównana. Później Boruta zdecydowanie przeważał w każdym elemencie gry. Jedyne zagrożenie jakie mogli goście spowodować pod bramką Sebastiana Ostrowskiego to stałe fragmenty gry, ale tutaj również zgierzanie byli mocno skoncentrowani i krzywdy sobie zrobić nie dali. Wynik 4-0 przejdzie do historii i długo ten mecz będziemy pamiętać.

A jak to wszystko wyglądało? Opowiadamy:

• 12 min. Boruta wyszedł z własnej strefy obronnej szybkim atakiem. Akcję zainicjował z prawej strony Patryk Pietrasiak, zagrał na środek pola do Oleksieia Naidyshaka, ten poprowadził piłkę do przodu przez nikogo nie atakowany, podał na lewo do włączającego się w akcję Piotra Wernera, a ten wrzucił dokładną piłkę w pole karne, gdzie Patryk Pietrasiak uderzeniem głową zdobył pierwszego gola w tym meczu.
  • 14 min. Po faulu z prawej strony naszego obrońcy Patryka Janiszewskiego goście mieli rzut wolny. Było groźnie, ale nikt z rywali nie doszedł do dobrego dośrodkowania i piłka wyszła w pole.
  • 19 min. w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Łukasz Wiśniewski, kiedy dostał znakomitą prostopadłą piłkę od Patryka Pietrasiaka. "Wiśnia" uderzył, ale obrońca zablokował strzał i skończyło się tylko na rzucie rożnym.
  • 24 min. piłke w pole karne dośrodkowywał Michał Madejski, tam dobrze ustawiony Patryk Pietrasiak uderzył z pierwszej piłki, ale przestrzelił.
  • 31 min. Fenomenalnym długim podaniem do Patryka Pietrasiaka popisał się Damian Bierżyński, "Pietras" uderzył, ale minimalnie chybił.
  • 39 min. Patryk Pietrasiak uruchomił dobrym podaniem Filipa Markowskiego, ten zagrał wzdłuż bramki, ale wbiegający Łukasz Wiśniewski nie dosięgnął tego podania.
  • 45 min. po rzucie rożnym rywali Boruta wyszedł z kontrą dwoma zawodnikami, zaatakowali Patryk Pietrasiak i Oleksii Naidyshak, niestety Oleksii nie dał rady minąć obrońcę gości.
  • 47 min. dobra dwójkowa akcja. Michał Drogosz zagrał do Stefana Potockiego, ten dośrodkował w pole karne do wbiegającego Joachima Pabjańczyka, ale bramkarz Boruty Sebastian Ostrowski przechwycił piłkę.
  • 50 miin. Bramka! 2-0 dla Boruty! Na strzał z dystansu zdecydował się Filip Markowski. Oddał silne uderzenie, nie dając szans do obrony młodemu bramkarzowi gości Hubertowi Polit.
  • 61 min. przebojem w pole karne wdarł się Marcin  Kacela, oddał strzał,ale jego uderzenie zablokował Marcin Zimoń. Próbowali jeszcze o piłkę powalczyć Łukasz Wiśniewski i Filip Markowski, ale bezskutecznie.
  • 64 min. Po rzucie rożnym gości na bramkę uderzał Kacper Figurski, ale piłkę wybił nasz środkowy obrońca Damian Bierżyński. dobijał jeszcze Stefan Potocki, ale prosto w ręce naszego bramkarza.
  • 70 min. błąd popełnił obrońca Zjednoczonych Marcin Zimoń - nieskutecznie podawał głową do swojego bramkarza, piłkę przejął Łukasz Wiśniewski, następnie był nieprzepisowo zatrzymywany i mieliśmy rzut karny. Do karnego podszedł Damian Knera, niestety dla Boruty obronił Hubert Polit.
  • 73 min. w środku pola futbolówkę przejął Oleksii Naidyshak, zagrał idealnie do Łukasza Wiśniewskiego, ale strzał naszego napastnika trafił w słupek.
  • 76 min. rzut wolny wykonywał Konrad Bełdziński, po jego dośrodkowaniu głową na bramkę uderzał Kacper Figurski. Nasz bramkarz Sebastian Ostrowski znakomicie to wybronił.
  • 87 min. 3-0! Znakomity rajd Marcina Keceli, przebiegł pół boiska mijając trzech rywali i umieścił piłkę w siatce obok bezradnego bramkarza Zjednoczonych.
  • 90 min., a w zasadzie doliczony czas gry i mamy 4-0! Ponownie na listę strzelców wpisał się Marcin Kacela. Tym razem wykorzystał dobre podanie Dawida Bagrodzkiego.

Warto odnotować fakt, że w tym właśnie meczu, na IV ligowym poziomie zadebiutował nasz wychowanek 17-sto letni Karol Pawlikowski

MKP Boruta Zgierz - Zjednoczeni Stryków 4-0 (1-0)

1-0 Patryk Pietrasiak (12' głową, asysta Piotr Werner)

2-0 Filip Markowski (50')

3-0 Marcin Kacela (87')

4-0 Marcin Kacela (90', asysta Dawid Bagrodzki)

ż.k. Werner, Naidyshak (Boruta), Nouri (Zjednoczeni)

MKP Boruta: Ostrowski - Bierżyński, Madejski, Janiszewski, Kowalski D. - Knera, Naidyshak, Werner, Markowski - Wiśniewski, Pietrrasiak

zagrali jeszcze: Cebulski, Andrysiak, Pawlikowski, Bagrodzki, Kowalski J., Kacela