Awansem rozegrane zostało spotkanie 3. kolejki IV ligi łódzkiej między Wartą Sieradz a Borutą Zgierz. Po dwóch kolejkach obie drużyny były bez porażek i spodziewaliśmy się dobrego widowiska. Nie zawiedliśmy się. Było wszystko czego oczekują kibice. Sytuacje podbramkowe, bramki, walka o każdy centymetr boiska. 

Zespół Radosława Koźlika pojechał do Sieradza zmierzyć się z głównym pretendentem do awansu. Piłkarze nie mogli zagrać otwartego futbolu z tak dobrze dysponowanym, jak w środę, zespołem Warty. Dlatego Boruta mówiąc żargonem bokserskim chował się za podwójną gardą, czekając na szanse wyprowadzenia kontry. Tego się spodziewaliśmy i po cichu liczyliśmy na sukces. 

Remis wywieziony z tak trudnego terenu jest niewątpliwie takim sukcesem. Pierwsi do siatki trafili gospodarze. Po jednym z rzutów rożnych piłkę ręką odbił Łukasz Wiśniewski, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem był Łukasz Mitek i Warta obiął prowadzenie. Wynik utrzymał się do przerwy. 

Zawodnicy Boruty przyzwyczaili nas, że w drugich połówkach spotkań grają skuteczniej i oczekiwaliśmy, że tym razem będzie podobnie. Tak też się stało i mimo, że nadal gospodarze prowadzili grę to bramkę zdobył Boruta. Strzelcem był niezawodny Marcin Kacela, jeszcze w poprzednim sezonie zawodnik Warty. 

Była 70 minuta spotkania i Warta miał dużo czasu, żeby wygrać. Wejście w drugiej połowie Wiktora Płanety zdecydowanie ożywiło grę w ataku Sieradzan, ale bardzo dobra postawa naszego bloku defensywnego z Damianem Bierżyńskim i Sebastianem Ostrowskim na czele, oraz odrobina szczęścia pozwoliły dowieźć remis do końca zawodów. To bardzo cenny punkt, dlatego na konferencji prasowej (materiał wideo niżej), trener Boruty nie krył zadowolenia z wyniku.

W porównaniu z poprzednimi meczami w składzie Boruty nastąpiła jedna, ale kluczowa zmiana. W podstawowym składzie zabrakło narzekającego na uraz Patryka Pietrasiaka. Jego miejsce zajął Marcin Kacela

 

Warta Sieradz - MKP Boruta Zgierz 1-1 (1-0)

 

1-0 Łukasz Mitek (27 minuta, karny)

1-1 Marcin Kacela (70 minuta, asysta Łukasz Wiśniewski )

ż.k. Damian Knera

 

Dla Boruty w tym meczu zagrali: Sebastian Ostrowski - Dominik Kowalski (48' Dawid Bagrodzki), Damian Bierżyński, Michał Madejski, Patryk Janiszewski - Damian Knera, Oleksii Naidyshak (86' Kamil Andrysiak), Piotr Werner, Filip Markowski - Marcin Kacela, Łukasz Wiśniewski (74' Patryk Pietrasiak)

Na ławce byli jeszcze: Domink Wężyk, Michał Siennicki, Kacper Cebulski i Jakub Fudała

Zapraszamy na pomeczową konferencję prasową, wypowiadają się trenerzy Boruty Radosław Koźlik i Warty Piotr Morawski:

Konferencja prasowa po meczu Warta Sieradz - MKP Boruta Zgierz (21.08.2019)

WSPIERAJĄ NAS

pge
miasto zgierz new
deante
machudera new
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
stanglass new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
c10 new
tbsnew
Fabryka Pizzy new

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn