Nasz sobotni rywal to beniaminek IV ligi MKS Jutrzenka Warta, klub założony 11 marca 1925 roku. Barwy: niebiesko - biało - czerwono - zielone. Prezesem klubu jest pan Edward Stasiak. Trenerem Michał Łochowski (jako piłkarz reprezentował m.in. barwy ŁKS Łódź na poziomie Ekstraklasy).

Nasze mecze z Jutrzenką Wartą:

sezon 2015/2016 na wyjeździe 1-1, u siebie 0-1

sezon 2013/2014 na wyjeździe 2-2, u siebie 1-0

sezon 2012/2013 na wyjeździe 1-2, u siebie 3-2

Bilans: dwie wygrane Boruty, dwa remisy i dwie porażki. Bramki 8-8

Jak widać bilans spotkań obu drużyn bardzo wyrównany, ale my najbardziej pamiętamy mecz z 7 maja 2016 roku w Zgierzu. Prowadzony wówczas przez trenera Tomasz Kmiecika zespół Boruty uległ Jutrzence 0-1. Zawodnicy Boruty zostawili na boisku serducho, a mimo to przegrali, grając nawet ostatnie 10 minut w przewadze. Szanse na remis, ba nawet wygraną były, ale nic nie chciało wejść. Ta przegrana, ale oczywiście nie tylko skutkowała tym, że właśnie w tamtym sezonie Boruta spadł do Klasy Okręgowej. Z tamtej drużyny Boruty w obecnej kadrze jest trzech zawodników: Dominik Kowalski, Kamil Andrysiak i Mateusz Wiktorowski, i oni najlepiej pamiętają tamte wydarzenia. Gorycz porażki, oraz gorycz spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

Pozostaje pytanie. Czy dzisiejsza drużyna, prowadzona przez trenera Radosława Koźlika zrewanżyje się w imieniu kolegów? Wierzymy, że tak będzie.

Podamy jeszcze skład Boruty z tamtego meczu:

MKP Boruta Zgierz - Jutrzenka Warta 0-1 (0-0)

0-1 Sylwester Pawlak (68 min.)

Boruta: Maciej Kaźmierski - Damian Antosik, Krzysztof Baszczyński (55' Norbert Szadkowski), Sebastian Ceglarz, Dominik Kowalski, Ljubisa Manolcow, Rafał Niewiadomski, Igor Olesiński (65' Damian Marcioch), Patryk Retkowski, Przemysław Snita (68' Mateusz Sadłecki), Mateusz Wiktorowski

Z pewnością będzie to trudny mecz. Jutrzenka wzmocniona kilkoma znaczącymi piłkarzami po trzech kolejkach traci do Boruty zaledwie jeden punkt. Ale Boruta dobrze radzi sobie z trudnymi rywalami i tym razem będzie podobnie.

Wszystkich, którzy chcą obejrzeć to spotkanie zapraszamy na stadion przy Wschodniej w Zgierzu. Początek w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 15:00

Niżej galeria zdjeć z ostatniego meczu między sobotnimi rywalami:

Boruta - Jutrzenka (1)
Boruta - Jutrzenka (2)