Marcin Pękała to znany przy Wschodniej zawodnik. Bronił barw Boruty w sezonie 2017/2018 i miał swój czynny udział w walce o utrzymanie na poziomie IV ligi dla zgierzan. Wiosną 2018 roku graliśmy mecz wyjazdowy z KS Paradyż. Boruta, żeby się utrzymać potrzebował jednego punktu. Po pierwszej połowie jednak zgierzanie przegrywali 0-2. Po przerwie to właśnie Marcin Pękała zdobył kontaktowego gola. Mecz zakończył się wynikiem 2-2 i Boruta zachował IV ligę. (Materiał wideo z tamtego spotkania niżej)

Marcin Pękała (ur. 26.12.1991r.) swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Włókniarzu Konstantynów. Później reprezentował barwy takich klubów jak: ŁKS Łódź, Zawisza Rzgów, Sokół Aleksandrów Łódzki, Ner Poddębice, a w ostatnim sezonie grał w LKS Kwiatkowice.

Marcin Pękała to ofensywny i bramkostrzelny zawodnik. Jego walory już znamy i z pewnością będzie wzmocnieniem drużyny Radosława Koźlika.

Drugi piłkarz, o którym chcemy opowiedzieć to młodzieżowiec Wojciech Żmudowski (ur. 24.10.2002r.) wychowanek Górnika Łęczyca ostatnie lata spędził w ŁKS Łódź, gdzie z drużyną rywalizował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Jego nominalna pozycja na boisku, to lewa obrona lub pomoc. Zagrał dla nas w okresie przygotowawczym w dwóch sparingach i to wystarczyło, żeby przekonać do siebie trenerów Boruty. I jak mówił trener Radosław Koźlik "jeśli nie teraz, to w niedalekiej przyszłości będzie znaczącym wzmocnieniem zgierskiego Boruty".

Panowie witamy w drużynie. Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia i dobrej formy prezentowanej na boisku.

KS Paradyż - Boruta Zgierz 2-2 (02.06.2018) (skip to 80s)