Na chwilę obecną tylko jeden zespół młodzieżowy reprezentuje Borutę w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. To rocznik 2006 trenera Dariusza Kowalskiego grający w II lidze. Rywalami Boruty w rundzie jesiennej są: Pelikan Łowicz, Sokół Aleksandrów Łódzki, Sport Perfect, MGUKS Pogoń Zduńska Wola, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, RAP Radomsko i Ceramika Opoczno.

Trampkarze Boruty w pierwszej kolejce ulegli zespołowi Sport Perfect na swoim terenie 1-3, bramkę dla zgierzan w tamtym spotkaniu zdobył Kacper Zatorski.

Wczoraj natomiast Boruta rozegrał mecz wyjazdowy na zawsze trudnym terenie w Zduńskiej Woli z Pogonią. Zgierzanie wygrali pewnie 3-1 i po dwóch meczach mają 4 miejsce w tabeli.

Losy meczu zostały przesądzone już w pierwszej połowie, kiedy to zgierzanie całkowicie zdominowali gospodarzy i do przerwy prowadzili już 3-0. Do siatki rywali trafiali kolejno: Błażej Kubuszkajtys, Kacper Oleski i Dominik Maciak

Mieliśmy zdecydowaną przewagę - mówił po meczu trener Dariusz Kowalski - szybko wyszliśmy na prowadzenie, a kolejne bramki były konsekwencją naszej ofensywnej gry. Po przerwie gra się wyrównała, dokonaliśmy kilku zmian, dając pokazać się innym zawodnikom. Wygraliśmy zasłużenie i pewnie. Dziękuję chłopcom za zaangażowanie i walkę. W poprzednim sezonie, żeby zachować ligę wojewódzką zabrakło nam jednego punktu. W zasadzie to o naszym spadku zadecydował bilans bezpośrednich spotkań. O tym, że będziemy grać w II lidze wojewódzkiej dowiedzieliśmy się tak naprawdę tuż przed samym startem rozgrywek. Jedna z drużyn się wycofała i dostaliśmy drugą szansę. Chcemy tym razem na spokojnie utrzymać ligę wojewódzką. Już we wtorek gramy u siebie kolejny ciężki mecz, tym razem z Sokołem Aleksandrów.

Mecz z Sokołem odbędzie się na boisku przy Wschodniej 2 w Zgierzu we wtorek 10 września o godz. 17 Zapraszamy!