W niedzielę 18 stycznia 2020 roku zgierzanie rozegrali swój pierwszy sparing. Przeciwnikiem był zespół UKS SMS Łódź (CLJ), a spotkanie odbyło się w Łodzi przy ulicy Milionowej na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego.

Trener Boruty Radosław Koźlik na ten mecz kontrolny zabrał 21 zawodników i każdy dostał szansę pokazania się.

W pierwszej połowie zagrali:

Maciej Kantyka - Damian Bierżyński, Dawid Bagrodzki, Patryk Janiszewski, Michał Madejski - Marcin Pękała, Oleksii Naidyshak, Damian Knera, Kacper Cebulski - zawodnik testowany, Patryk Pietrasiak

W drugiej nastąpiły zmiany i na boisku pokazali się:

Sebastian Ostrowski - Krystian Kamiński, Wojciech Żmudowski, Michał Siennicki, - Marcin Kacela, Kamil Andrysiak, Filip Markowski, Paweł Plewka - Jakub Fudała, Jan Kowalski

IV ligowy zespół Boruty miał optyczną przewagę nad młodą drużyną z Łodzi. Tworzył więcej dogodnych sytuacji podbramkowych, ale zawodziła skuteczność. Zgierzanie nawet raz trafili w słupek i raz w poprzeczkę. Bramki zobaczyliśmy jednak dopiero w drugiej połowie, a pierwsi do siatki trafili gospodarze, po jednej z kontr. Zgierzanie szybko odpowiedzieli, przebojem w pole karne rywali wdarł się Jan Kowalski, tam był nieprzepisowo zatrzymywany przez obrońcę UKS SMS i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem był Marcin Kacela i mieliśmy wyrównanie. Wynik ustalił najlepszy strzelec rezerw Boruty jesienią Jakub Fudała. Oddał silny i precyzyjny strzał z za pola karnego nie dając szans do obrony bramkarzowi z Łodzi.

UKS SMS Łódź (CLJ) - MKP Boruta Zgierz 1-2 (0-0), bramki dla Boruty: Marcin Kacela, Jakub Fudała

Przedstawiamy jeszcze plan kolejnych sparingów pierwszego zespołu:

25.01.2020r. GKS Ksawerów (Łódzka Liga Okręgowa) - MKP Boruta Zgierz (mecz odbędzie się w Łodzi na CHKS)

01.02.2020r. Wisła II Płock (IV liga Mazowsze grupa I) - MKP Boruta Zgierz (mecz odbędzie się w Płocku)

08.02.2020r. Ner Poddębice (IV liga łódzka) - MKP Boruta Zgierz (mecz w Byczynie)

15.02.2020r. Orkan Buczek (IV liga łódzka) - MKP Boruta Zgierz (miejsce spotkania jeszcze nie zostało ustalone)

22.02.2020r. Lider Włocławek (wicelider IV ligi Kujawsko-Pomorskiej) - MKP Boruta Zgierz (Łódź ul Milionowa 12)

29.02.2020r. Orzeł Parzęczew (Łódzka Liga Okręgowa) - MKP Boruta Zgierz (mecz odbędzie się w Byczynie)

07.03.2020r ŁKS II Łódź (IV Liga Łódzka) - MKP Boruta Zgierz (Łódź ul. Minerska)

Początek rundy wiosennej natomiast odbędzie się 14 marca 2020 roku o godzinie 16:00 w Zgierzu przy Wschodniej 2, a rywalem będzie ostatni w tabeli zespół Orła Nieborów.

pge
Fabryka Pizzy new