15 czerwca w nowej hali MOSiR przy ulicy Wschodniej w Zgierzu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Klubu MKP Boruta Zgierz. Na 112 uprawnionych do głosowania stawiło się 49 członków.

Walne Zebranie w charakterze Przewodniczącego poprowadził Zdzisław Frątczak, w roli sekretarza wystąpił Piotr Adamczewski, natomiast w Komisji Uchwał i Wniosków byli Krzysztof Darnowski i Tomasz Antczak.

Prezes Klubu Dariusz Pawlikowski przedstawił sprawozdanie finansowe za 2020 rok. I tutaj zwrócił uwagę, że był to rok szczególny, gdyż wiele rozgrywek nie odbywało się na wiosnę (COVID-19) i wyglądało to nieco inaczej niż w latach ubiegłych.

Dokładnie dziś 3 czerwca mija pięć lat od śmierci trenera Pawła Kowalskiego. Urodzony w Pabianicach Paweł Kowalski znany jest głównie z pracy trenerskiej na rzecz ŁKS i Widzewa, ale w latach 1982-1985, a więc przez trzy sezony prowadził Borutę Zgierz.

 

W 1983 roku Boruta obchodził jubileusz 50 lat istnienia klubu. Ówczesny prezes Czesław Adamski z pewnością chciał właśnie w tym roku doprowadzić do awansu Boruty do III ligi, dlatego też m.in. sprowadzono trenera Pawła Kowalskiego.

W związku z koniecznością wyboru przedstawicieli roczników i przygotowaniem list osób uprawnionych do głosowania informujemy, że nastąpiła zmiana dotycząca terminu.  Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Członków Klubu odbędzie się w dniu 15.06.2021 roku w Nowej Hali MOSiR Zgierz przy ulicy Wschodniej 2.

W pierwszym terminie o godzinie 19:00

W drugim terminie o godzinie 19:20

Zgierzanie podejmowali dziś na własnym stadionie bardzo dobrze spisujący się wiosną zespół Omegi Kleszczów. Goście przed tą kolejką zajmowali 6. miejsce w tabeli IV ligi łódzkiej.

W pierwszej połowie spotkania Boruta częściej był przy piłce, ale groźniejsze sytuacje tworzyli piłkarze z Kleszczowa. Po 45 minutach mieliśmy wynik bezbramkowy.

Bardzo dobrze drugą część spotkania zaczęli zawodnicy Radosława Koźlika, bo już w 47 minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Pękała, a do siatki trafił Mateusz Misiak. Goście bardzo szybko odpowiedzieli. Minutę później było już 1-1. W polu karnym faulował Michał Siennicki, a jedenastkę wykorzystał Paweł Kowalski. W 51 minucie Adrian Ociepa trafił w poprzeczkę bramki Dominika Wężyka, ale dwie minuty później ten sam zawodnik strzelił drugiego gola dla Omegi wykorzystując znakomite prostopadłe podanie za linię obrony i będąc sam na sam nie dał szans naszemu bramkarzowi. W 58 minucie gry goście prowadzili już 3-1. Bramkę strzelił nieupilnowany Tomasz Bąkowicz.

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
kłys roboty drogowe2
kofeina2
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
tbsnew
fabryka pizzy2

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn