Planowany na 11 listopada mecz Pucharu Polski (półfinał etapu łódzkiego) z rezerwami łódzkiego Widzewa zostanie przełożony. Termin ten jest o tyle niefortunny, że w sobotę, czyli dwa dni po pucharze piłkarze Boruty mieliby rozegrać mecz 16 kolejki IV Ligi łódzkiej ze Skalnikiem Sulejów. Tym samym mieliby zaledwie dwa dni od jednego do drugiego spotkania.

Ustalono, że spotkanie pucharowe odbędzie się w środę 24 listopada 2021 roku w Łodzi przy ulicy Małachowskiego

Druga informacja jaką chcemy przekazać, to zmiana na ławce trenerskiej zespołu rezerw Boruty. Nieoczekiwanie z pracy dla Klubu z powodów osobistych zrezygnował Zdzisław Kabziński. Pan Zdzisław naszą młodą drużynę poprowadził w trzech spotkaniach ligowych odnosząc dwa zwycięstwa i jeden remis. Panu Zdzisławowi bardzo gorąco dziękujemy i życzymy powodzenia.

W ostatnim meczu ligowym w łódzkiej A klasie nasze rezerwy wyjątkowo poprowadził trener pierwszego zespołu Radosław Koźlik. Przypominamy, że spotkanie z Iskrą Głowno zakończyło się zwycięstwem Boruty 3-1.

Nowym trenerem Boruty II został Pan Marcin Herski - licencja UEFA A (ostatnio Progres Konstantynów Łódzki)

W sobotę 16 października 2021 roku Boruta Zgierz podejmował na własnym terenie spadkowicza z III ligi zespół RKS Radomsko. Zgierzanie do tego spotkania przystąpili znacznie osłabieni. Trener Radosław Koźlik nie mógł skorzystać z takich zawodników jak: Kamil Andrysiak, Karol Pawlikowski, Adrian Musialik (kontuzje), oraz Oleksii Naidyshak (pauzował za żółte kartki).

Pierwsza połowa tego spotkania była w miarę wyrównana. Obie drużyny stworzyły sobie po dwie dogodne sytuacje bramkowe. Po stronie Boruty swoich szans próbowali Damian Bierżyński - niecelne uderzenie głową po stałym fragmencie gry - oraz Damian Knera - jego strzał z dystansu obronił bramkarz gości Daniel Niźnik.

W sobotę o godzinie 16:00 zespół Zdzisława Kabzińskiego zagra w ramach 9. kolejki łódzkiej A Klasy z liderem Polonią Andrzejów. Nasi młodzi piłkarze w ostatnim domowym meczu z Błękitnymi Dmosin pod wodzą nowego trenera pokazali charakter i mimo, że dwukrotnie przegrywali w tym spotkaniu, to zdołali doprowadzić do wyrównania. Bramki w tamtych zawodach dla Boruty zdobyli Wiktor Sujecki, oraz Oliwier Rączkiewicz.

Jak będzie w Andrzejowie? Na pewno faworytem są gospodarze, którzy dotychczas mają na koncie 6 zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę. Zgierzanie dotychczas natomiast jeszcze nie wygrali meczu i znajdują się w strefie spadkowej łódzkiej A klasy. Dla nich każdy mecz teraz jest o wszystko.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu domowego Boruty z liderem tabeli IV ligi łódzkiej Wartą Sieradz. Foto Mariusz Niedomagała