W sobotę 4 marca pierwszy zespół Boruty zainaugurował rozgrywki ligowe. W pierwszym wiosennym spotkaniu wyjazdowym zgierzanie ulegli w Kutnie 1-4. Ta przegrana sprawiła, że Boruta spadł w tabeli IV ligi z 12 na 14 miejsce.

W zespole trenera Marcina Węglewskiego nie mogli zagrać: Jakub Zagórski, Jarosław Szyc (pauzowali za kartki), oraz kontuzjowani: Joachim Pabjańczyk, Mateusz Wodziński, Kacper Figurski. Zadebiutowali natomiast nowi gracze, którzy uzupełnili skład Boruty. To Jakub Dydak i Oskar Błoch, oraz Kacper Chłądzyński, Maksym Skorokhod, Vladislav Chystiakov. W ostatniej chwili powołanie dostał również nasz wychowanek z drużyny juniorów Kacper Oleski.

W tym roku, obóz w Sztutowie odbędzie się w dniach 16-24.08.2023 rok.

Całkowity koszt uczestnictwa w obozie to 2000zł (płatne w czterech ratach po 500 zł)

Wpłata pierwszej raty jest jednocześnie zgłoszeniem uczestnictwa dziecka. Już można dokonywać pierwszych wpłat. Zapraszamy!

 

Wpłat prosimy dokonać na klubowe konto:

MKP BORUTA ZGIERZ

46 8783 0004 0025 6188 2000 0001

w tytule przelewu prosimy podać: Imię, Nazwisko i rocznik dziecka, oraz dopisek "opłata za obóz"

 

Przypominamy również o przekazaniu 1,5% podatku na rzecz naszego Klubu:

KRS 0000270261

Cel szczegółowy: MKP Boruta 4193

Szczegóły KLIKNIJ TUTAJ

Nasza drużyna Młodzików (rocznik 2011) wiosną podejmie walkę o awans do tworzonej dla tego rocznika Ligi Wojewódzkiej. W tych rozgrywkach reprezentują nas dwa zespoły. Chłopcy prowadzeni przez trenerów Patryka Teskowskiego i Tomasza Tomaszewskiego po rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 rywalizujący w grupie 2 zajmują 3 miejsce w tabeli z tą samą ilością punktów co zespoły Widzewa i Szkółki Piłkarskiej Chałaśkiewicza i mają na koncie 6 zwycięstw i jedną porażkę. Bilans bramkowy 26-4. W grupie 4 natomiast również plasują się na 3 miejscu ze stratą 5 punktów do lidera drużyny MFA Łęczyca. Jesienią "Boruciarze" wygrali pięciokrotnie, raz zremisowali i odnotowali dwie porażki. Bilans bramkowy 34-9!

Mecz kontrolny, który miał zostać rozegrany w niedzielę 22 stycznia z Termami w Uniejowie, ze względu na warunki atmosferyczne został odwołany. Zgierzanie wznowili treningi 5 stycznia, mają za sobą jedną grę wewnętrzną. Kolejny sparing planowany jest na dzień 28 stycznia i Boruta zagra w Łodzi przy ulicy Milionowej z IV ligowym AKS SMS Łódź.

Niżej materiał wideo z pierwszego treningu Boruty w tym roku:

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY