15 czerwca w nowej hali MOSiR przy ulicy Wschodniej w Zgierzu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Klubu MKP Boruta Zgierz. Na 112 uprawnionych do głosowania stawiło się 49 członków.

Walne Zebranie w charakterze Przewodniczącego poprowadził Zdzisław Frątczak, w roli sekretarza wystąpił Piotr Adamczewski, natomiast w Komisji Uchwał i Wniosków byli Krzysztof Darnowski i Tomasz Antczak.

Prezes Klubu Dariusz Pawlikowski przedstawił sprawozdanie finansowe za 2020 rok. I tutaj zwrócił uwagę, że był to rok szczególny, gdyż wiele rozgrywek nie odbywało się na wiosnę (COVID-19) i wyglądało to nieco inaczej niż w latach ubiegłych.

Dokładnie dziś 3 czerwca mija pięć lat od śmierci trenera Pawła Kowalskiego. Urodzony w Pabianicach Paweł Kowalski znany jest głównie z pracy trenerskiej na rzecz ŁKS i Widzewa, ale w latach 1982-1985, a więc przez trzy sezony prowadził Borutę Zgierz.

W 1983 roku Boruta obchodził jubileusz 50 lat istnienia klubu. Ówczesny prezes Czesław Adamski z pewnością chciał właśnie w tym roku doprowadzić do awansu Boruty do III ligi, dlatego też m.in. sprowadzono trenera Pawła Kowalskiego.

W związku z koniecznością wyboru przedstawicieli roczników i przygotowaniem list osób uprawnionych do głosowania informujemy, że nastąpiła zmiana dotycząca terminu.  Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Członków Klubu odbędzie się w dniu 15.06.2021 roku w Nowej Hali MOSiR Zgierz przy ulicy Wschodniej 2.

W pierwszym terminie o godzinie 19:00

W drugim terminie o godzinie 19:20

Zgierzanie podejmowali dziś na własnym stadionie bardzo dobrze spisujący się wiosną zespół Omegi Kleszczów. Goście przed tą kolejką zajmowali 6. miejsce w tabeli IV ligi łódzkiej.

W pierwszej połowie spotkania Boruta częściej był przy piłce, ale groźniejsze sytuacje tworzyli piłkarze z Kleszczowa. Po 45 minutach mieliśmy wynik bezbramkowy.

Bardzo dobrze drugą część spotkania zaczęli zawodnicy Radosława Koźlika, bo już w 47 minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Pękała, a do siatki trafił Mateusz Misiak. Goście bardzo szybko odpowiedzieli. Minutę później było już 1-1. W polu karnym faulował Michał Siennicki, a jedenastkę wykorzystał Paweł Kowalski. W 51 minucie Adrian Ociepa trafił w poprzeczkę bramki Dominika Wężyka, ale dwie minuty później ten sam zawodnik strzelił drugiego gola dla Omegi wykorzystując znakomite prostopadłe podanie za linię obrony i będąc sam na sam nie dał szans naszemu bramkarzowi. W 58 minucie gry goście prowadzili już 3-1. Bramkę strzelił nieupilnowany Tomasz Bąkowicz.