Ruszyły prace związane z budową nowego boiska do piłki nożnej. Inwestorem, który pokryje 100% kosztów tej budowy jest Miejski Klub Piłkarski Boruta, a wykonawcą firma TORAKOL.

Torakol, to wiodąca firma na polskim rynku specjalizująca się w instalacji nawierzchni sportowych i użytkowych. Od ponad 10 lat firma Torakol buduje obiekty sportowe takie jak boiska piłkarskie ze sztucznej trawy, akrylowe i poliuretanowe korty tenisowe, oraz tartanowe bieżnie i boiska wielofunkcyjne.

Boisko sportowe o nawierzchni syntetycznej (sztuczna trawa) zajmie powierzchnię 968,24 m2. Jego wymiary to: 18,2 m x 53,2 m i będzie składało się z sześciu warstw:

• grunt rodzimy
  • warstwa geowłókniny
  • warstwa konstrukcyjna z kruszywa kamiennego - 10cm
  • warstwa klinująca z kruszywa kamiennego - 5cm
  • warstwa wyrównująca z miału kamiennego - 3cm
  • warstwa trawy syntetycznej z zasypką z piasku kwarcowego i granulatu gumowego SBR - 5cm

Całkowita wysokość włókna będzie wynosić 52 mm, a na nawierzchnię nanoszone będą linie boiska specjalistyczną farbą akrylową z katalizatorem.

Powstanie takiego boiska z pewnością ułatwi pracę trenerom Boruty i będzie pomocne w podnoszeniu poziomu piłkarskiego wszystkich zawodników klubu.

O postępach prac będziemy informować.