Jest mi ogromnie miło wszystkich Państwa przywitać z okazji tego naszego pięknego jubileuszu. Cieszę się, że cała nasza "Boruciana" rodzina rozwija się, mam nadzieję, że będzie tak dalej. Z każdym rokiem jest nas więcej, myślę że osiągnięcia sportowe też będą coraz większe. Serdecznie chciałbym podziękować działaczom, trenerom byłym, jak i również obecnym za wkład jaki wnosiliście i wnosicie w rozwój naszego klubu. Życzę wszystkim samych sukcesów - takimi słowami przywitał gości i rozpoczął obchody 85-lecia Boruty prezes Dariusz Pawlikowski.

Swoją obecnością uroczystości rocznicowe zaszczycili m.in. Prezydent Miasta Zgierza pan Przemysław Staniszewski, Przewodniczący Rady Miasta Zgierza Grzegorz Leśniewicz, prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak, były działacz i trener Marek Gałkowski, czy były wychowanek klubu (mistrz Polski w piłce nożnej z ŁKS) Grzegorz Krysiak.

Najważniejszym wydarzeniem tych obchodów było poświęcenie Sztandaru klubu, którego fundatorami byli Stowarzyszenie Byłych Działaczy Zawodników i Sympatyków KS Boruta i członkowie zarządu obecnego klubu. Święceń dokonał Kapelan Łódzkiego Sportu ks Paweł Miziołek.
Uroczystego wprowadzenia Sztandaru dokonała delegacja seniorskiej drużyny MKP Boruta w składzie: Kamil Andrysiak, Dominik Wężyk i Igor Stopczyk.

Przy okazji obchodów rocznicowych prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak uhonorował za wkład i rozwój piłki nożnej na terenie województwa łódzkiego brązowymi odznakami PZPN panów Wiesława Nabiałka, Piotra Adamczewskiego i Dariusza Pawlikowskiego. Ponadto złote odznaki ŁZPN otrzymali: dr Jan Otawski, Zdzisław Frątczak, Andrzej Ziętkowski.

Na zakończenie wszyscy przybyli goście zostali poczęstowani przygotowanym na tą okazję tortem, natomiast dzieci i młodzież klubowa otrzymała okazałe upominki.

Poniżej krótki filmowy materiał z tego wydarzenia. Natomiast w sobotę 22 grudnia 2018 roku w dodatku sportowym Dziennika Łódzkiego ukaże się fotogaleria z uroczystości