Już liga dawno wystartowała, a my jeszcze nie dopełniliśmy ważnego informacyjnie elementu. Nie przedstawiliśmy kadry Boruty na sezon 2019/2020. Jak dotąd skupiliśmy się na informowaniu o nowo przybyłych do klubu zawodnikach. Dziś powiemy o tych którzy jesienią bronią już barw innych klubów, oraz przedstawimy skompletowaną kadrę zawodników pierwszego zespołu.

Zaczniemy od tych, którzy dołączyli do klubu w letniej przerwie. Pisaliśmy już szerzej o poszczególnych zawodnikach dziś nieco krócej zatem.

 

Do Boruty dołączyli:

Marcin Kacela (ostatnio Warta Sieradz), Piotr Werner (Zawisza Rzgów), Oleksii Naidyshak (Pilica Przedbórz), Marcin Pękała (LKS Kwiatkowice), Wojciech Żmudowski (ŁKS Łódź), do drużyny po wypożyczeniach wrócili Gracjan Ceglarz (Włókniarz Zgierz - juniorzy), Maciej Kantyka (SEMP Warszawa). Dwaj ostatni to wychowankowie zgierskiego Boruty. Po półrocznych wypożyczeniach znów będą reprezentować barwy czarno - białych. Dla przypomnienia podamy tylko, że bramkarz Maciej Kantyka w swojej juniorskiej karierze grał dla AKS SMS Łódź, skąd trafił do Akademii Wisły Kraków. Teraz obaj nasi wychowankowie powalczą w seniorskich zespołach ze Wschodniej. 

Z Boruty odeszli:

Damian Ścibiorek - był istotnym zawodnikiem w kadrze Radosława Koźlika. Wiosną zaprezentował bardzo wysoką formę strzelecką. Zapamiętamy na pewno ustrzelonego przez Damiana hattricka w inaugurującym meczu wiosny z Ceramiką Opoczno. Teraz Damian Ścibiorek reprezentuje naszego rywala z IV ligi i gra w Andrespolii Wiśniowa Góra. I zagra przeciw Borucie już w sobotę 14 września.

Jakub Grzelak - szczególnie wiosną filar naszej defensywy. Środkowy obrońca, który trafił do Zgierza z Włókniarza Konstantynów. Brał udział w przygotowaniach do obecnego sezonu, strzelajac nawet bramkę w sparingu z ŁKS, ostatecznie jednak wylądował również jak Damian u naszego IV - to ligowego rywala. Kuba w obecnym sezonie broni barw Term Neru Poddębice. 

Krzysztof Domański - młody perspektywiczny i ambitny zawodnik Boruty jakim jest niewątpliwie Krzysztof w ramach wypożyczenia trafił do rywalizujących na poziomie Ligi Okręgowej rezerw Sołoła Aleksandrów Łódzki. Będziemy podglądać, co u Krzysztofa, kto wie może wkrótce zadebiutuje w III lidze? Liczymy, że wróci na Wschodnią i w przyszłości wzmocni zespół Boruty.

 

Panowie dziękujemy za wasz wkład w walce o utrzymanie Boruty na poziomie IV ligi. Życzymy dużo zdrowia i powodzenia w dalszej karierze.

 

Aktualna Kadra MKP Boruta Zgierz:

 

Bramkarze:

Sebastian Ostrowski, Dominik Wężyk, Maciej Kantyka

 

Obrońcy i pomocnicy:

Kamil Andrysiak, Dawid Bagrodzki, Damian Bierżyński, Kacper Cebulski, Jakub Fudała, Patryk Janiszewski, Krystian Kamiński, Kamil Karlikowski, Damian Knera, Dominik Kowalski, Daniel Leenstra, Michał Madejski, Oleksii Naidyshak, Karol Pawlikowski, Michał Siennicki, Piotr Werner, Mateusz Wiktorowski, Wojciech Żmudowski, Marcin Pękała

Napastnicy:

Patryk Pietrasiak, Marcin Kacela, Łukasz Wiśniewski, Filip Markowski, Jan Kowalski, Gracjan Ceglarz

 

Grzelu
Ścibi

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
kłys roboty drogowe2
kofeina2
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
tbsnew
fabryka pizzy2

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn