W niedzielę o 14:30 na stadionie MOSiR w Zgierzu przy ulicy Wschodniej 2 w ramach 8. kolejki łódzkiej A Klasy spotkają się trzecia z pierwszą drużyną w tabeli. Mecz określany mianem - na szczycie, będzie również konfrontacją dwóch zgierskich drużyn. Mowa o rezerwach Boruty i zespole Włókniarza Zgierz. 

Dotychczas lepiej w tej rywalizacji radzili sobie piłkarze z ulicy Musierowicza. Jak będzie tym razem? Zapytaliśmy o to trenera Boruty Patryka Czarneckiego:

 

- Po bardzo imponującym początku, same zwycięstwa i jeden remis przyszła wysoka porażka z LKS Różycą. Jak to wytłumaczysz?

- Słabszy dzień, za bardzo chcieli i spalili się. Nie graliśmy tego, co potrafimy grać.

- Teraz przed drużyną mecz derbowy i do tego z liderem, który wygrał wszystkie swoje spotkania. Czy są obawy, że może się powtórzyć sytuacja z meczu z Różycą, czy chłopcy mogą się spalić, jak to określiłeś?

- To nie może być tak, że my myślimy z jakim przeciwnikiem gramy, tylko to my musimy grać tak jak chcemy. I to jest dla mnie najważniejsze. Pracujemy nad swoim stylem gry i na tym mi najbardziej zależy. Wygląda to coraz lepiej z meczu na mecz. Analizujemy i poprawiamy błędy. Przed meczem z Włókniarzem Zgierz nie dostrzegłem u zawodników nerwowości i napięcia. Dla nas jest to kolejny mecz ligowy. Naszym celem nie jest wynik meczu. Naszym celem jest zrealizowanie wszystkich założeń jakie sobie nakreślimy w trakcie zawodów. A jak je zrealizujemy, to przyjdzie też wynik. 

- Zespół Włókniarza Zgierz nie ukrywa swoich aspiracji do awansu. Boruta koncentruje się na każdym kolejnym meczu i takich aspiracji na tą chwilę nie zgłasza. Czy to może być naszym atutem w konfrontacji z rywalem z za miedzy? W tym sensie, że my nie musimy, tylko możemy?

- Gra na awans całkowicie mija się z moją ideą, wizją gry. Tak jak mówiłem, pracujemy nad swoim stylem, a jak dojdzie do tego powtarzalność, to będą wyniki, a w konsekwencji również awans. Oczywiście chciałbym,  żebyśmy wygrywali wszystko, ale nie podchodzimy do tego w taki sposób, że jest to mecz o wszystko, czy mecz o awans i myślę, że tak, to może być naszym atutem. My chcemy grać swoje, pokazać dobrą piłkę i wyższość na boisku. 

 

Wszystkich fanów zgierskiego futbolu zapraszamy na to wydarzenie. Początek zawodów 13 października, w niedzielę o godz. 14:30 przy Wschodniej

 

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
kłys roboty drogowe2
kofeina2
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
tbsnew
fabryka pizzy2

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn