Przed meczem między lokalnymi rywalami: rezerwami Boruty i Włókniarza Zgierz, rozmawialiśmy z trenerem Patrykiem Czarneckim. Chciał, żeby jego zespół skoncentrował się na założeniach taktycznych, żeby nie myślał o rywalu i wyniku. Na koniec dodał: "...chcemy grać swoje, pokazać dobrą piłkę i wyższość na boisku..." Młodzi piłkarze Boruty widać, że wzięli sobie do serca te słowa. Zagrali na pełnej koncentracji i skupili się wyłącznie na swojej postawie w tym meczu. To poskutkowało. Boruta wygrał z Włókniarzem Zgierz 2-0.

Mimo tego zwycięstwa liderem łódzkiej A klasy nadal jest Włókniarz, ale różnica między trzema najlepszymi zespołami w tej klasie rozgrywek jest bardzo niewielka. Inny rywal zgierskich zespołów LKS Różyca stracił dziś punkty w Łodzi remisując 1-1 ze Sport Perfect. Rywalizacja o awans zrobiła się bardzo ciekawa i zapewne będziemy się nią pasjonować do samego końca rozgrywek.

Mecz stał na wysokim poziomie i licznie zgromadzonej publiczności mógł się podobać. Było dużo sytuacji podbramkowych zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Przy czym do siatki trafiali tylko gospodarze, a właściwie jeden zawodnik, niezawodny Jakub Fudała. Wynik otw0rzył z rzutu karnego po faulu w polu karnym na Marcinie Kaceli, Drugiego gola zdobył po indywidualnej akcji i precyzyjnym strzale z za szesnastki.

Słowa uznania należą się jednak całemu zespołowi. Piłkarze zarówno bronili, jak i atakowali całą drużyną, byli cierpliwi, konsekwentni i zachowywali spokój nawet w najtrudniejszych momentach.

Gratulacje i wielki szacun dla was Panowie!

MKP Boruta II Zgierz - Włókniarz Zgierz 2-0 (1-0)

bramki dla Boruty Jakub Fudała x2

MKP Boruta II Zgierz: Maciej Kantyka - Krystian Kamiński, Igor Stopczyk, Mateusz Korzycki, Patryk Janiszewski - Marcel Gajzler, Marcin Kacela, Bartłomiej Szmgielski, Kamil Andrysiak - Jakub Fudała, Gracjan Ceglarz.

zagrali jeszcze: Karol Pawlikowski, Norbert Magdziarek, Wojciech Żmudowski, Igor Kostrzewa, Kacper Cebulski

Fotogaleria z meczu (zdjęcia Daniel Zembacz),

zapraszamy też do fotogaleri na facebooku: " MKP Boruta Zgierz Serie A - kliknij tutaj "  , gdzie autorem zdjęć jest Adam Kostrzewa