W związku z zaleceniami najwyższych władz państwowych Łódzki Związek Piłki Nożnej odwołał pierwszą kolejkę rundy wiosennej rozgrywek IV ligi, która miała odbyć się w najbliższy weekend. W komunikacie ŁZPN czytamy m.in."

"W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusem COVID-19 Łódzki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych na nadchodzący weekend spotkań łódzkiej grupy IV ligi, sieradzkiej klasy okręgowej (grupa 3), oraz dwóch sieradzkich klas A (grupy 6 i 7). Nowe daty rozegrania przełożonych meczów zostaną ustalone w późniejszym terminie i podane w oddzielnym komunikacie"

Natomiast Ministerstwo Edukacji w dniach 12 do 25 marca czasowo ograniczyło funkcjonowanie jednostek systemu oświaty, co oznacza, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe, publiczne i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć.

Tym samym zarząd MKP Boruta Zgierz podjął decyzję o zawieszeniu treningów i spotkań ligowych wszystkich grup młodzieżowych do końca obowiązywania zawieszenia działalności jednostek oświatowych.

W sobotę 14 marca Boruta miał rozegrać pierwszy mecz rundy wiosennej z zespołem Orła Nieborów. To spotkanie jednak w wyznaczonym terminie nie odbędzie się. Pozostaje pytanie co dalej? Czy IV liga na wiosnę wystartuje? To bardzo trudne pytanie i na chwilę obecną nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Sytuacja jest poważna i dynamicznie się zmienia. Pozostaje nam jedynie wyrozumiałość na wprowadzane zalecenia i dostosowanie się do nich. Wszystko ma na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Bądźmy dobrej myśli.

 

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
kłys roboty drogowe2
kofeina2
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
tbsnew
fabryka pizzy2

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn