Już w najbliższą sobotę 25 lipca 2020 roku o godzinie 16 MKP Boruta Zgierz przystąpi do rywalizacji o mistrzostwo IV ligi. W składzie zespołu ze Zgierza nie było rewolucji. Z kadry zespołu ubyło trzech zawodników: Marcin Kacela (przeszedł do KS Kutno), Sebastian Ostrowski (Kujawianka Izbica Kujawska) i Piotr Werner (FC 10 Zgierz - 1 liga Futsalu). Przybyło natomiast dwóch piłkarzy. Z Omegi Kleszczów Dawid Berg, oraz z Huragana Międzyrzecz Podlaski (Lubuska IV liga) Adrian Kowalewski.

Kadra Boruty na jesień sezonu 2020/2021 przedstawia się następująco:

Bramkarze:

Maciej Kantyka, Dominik Wężyk

Obrońcy i pomocnicy:

Kamil Andrysiak, Dawid Bagrodzki, Dawid Berg, Damian Bierżyński, Kacper Cebulski, Patryk Janiszewski, Krystian Kamiński, Kamil Karlikowski, Damian Knera, Adrian Kowalewski, Dominik Kowalski, Daniel Leenstra, Karol Pawlikowski, Oleksii Naidyshak, Michał Madejski, Marcin Pękała, Michał Siennicki, Mateusz Wiktorowski, Wojciech Żmudowski

Napastnicy:

Gracjan Ceglarz, Jakub Fudała, Jan Kowalski, Filip Markowski, Patryk Pietrasiak, Łukasz Wiśniewski

 

Jak zaprezentują się nasi piłkarze? Po spotkaniach kontrolnych, gdzie Boruta wygrał z Włókniarzem Pabianice (Liga Okręgowa) 3-0 i Orłem Parzęczew (Liga Okręgowa)3-2, oraz przegrał z czwartoligowcami: Orkanem Buczek 0-2, Liderem Włocławek 0-2 i Andrespolią Wiśniowa Góra 0-2 mamy poważne powody do zmartwień. Oczywiście sparingi to, nie to samo co gra o punkty, dlatego z optymizmem czekamy na start w rozgrywkach.

 

W pierwszej kolejce Boruta będzie podejmował u siebie Włókniarza Zelów. Zespół, który na rzecz Orkana Buczek stracił najważniejszego swojego zawodnika Jakuba Dregiera. Z zespołem Włókniarza w okresie przygotowawczym trenował Damian Głowacki (Warta Sieradz), który w spotkaniu sparingowym z Włókniarzem Pabianice strzelił trzy bramki. Natomiast jak dotąd nie został on zgłoszony do rozgrywek i na tą chwilę jeszcze nie wiadomo czy zagra dla Zelowa.

Zapraszamy na stadion MOSiR w Zgierzu ulica Wschodnia 2, zawody rozpoczną się o godz. 16:00

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY