Wreszcie wystartowała IV liga. Tym razem sezon będzie bardzo długi. Po długich miesiącach oczekiwania zawodnicy wyszli na boiska. MKP Boruta Zgierz w pierwszej kolejce trafił na Włókniarza Zelów. To doświadczony i wyrównany zespół, który zawsze sprawiał nam wiele problemów.

Trener Radosław Koźlik nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. Przed samym startem ligi w drużynie pojawiły się kontuzje i urazy. W inauguracyjnym meczu nie mogli zagrać: Michał Siennicki, Marcin Pękała, Dawid Berg, Kacper Cebulski, Kamil Karlikowski, z drużyną nie trenuje również Filip Markowski. Szansę za to dostali zmiennicy. W sobotę w podstawowym składzie wyszedł 17-sto letni Wojciech Żmudowski i trzeba powiedzieć, że tę szansę wykorzystał. Zaprezentował się naprawdę bardzo przyzwoicie. Kolejny zawodnik to Karol Pawlikowski (18 lat), debiutował w IV lidze w poprzednim sezonie, ale wtedy zagrał krótko. W meczu z Zelowem trener dał mu nieco więcej czasu.

Sam mecz był bardzo wyrównany i zakończył się remisem, choć Boruta od 61 minuty przegrywał 0-1. Bramka dająca nam jeden punkt padła w doliczonym czasie gry z rzutu karnego, którego egzekutorem był Patryk Pietrasiak.

MKP Boruta Zgierz - Włókniarz Zelów 1-1 (0-0)

0-1 Adrian Łucki (61 min.) tak zostało zapisane w protokole, mimo że według naszej oceny był to gol samobójczy Jakuba Fudały

1-1 Patryk Pietrasiak (90'+6 z rzutu karnego)

 

MKP Boruta Zgierz: Dominik Wężyk - Damian Bierżyński, Dominik Kowalski, Wojciech Żmudowski (82' Karol Pawlikowski), Michał Madejski - Damian Knera, Oleksii Naidyshak (77' Łukasz Wiśniewski), Jakub Fudała, Kamil Andrysiak - Patryk Pietrasiak, Jan Kowalski (86' Patryk Janiszewski)

Trener: Radosław Koźlik, asystent trenera Patryk Czarnecki

Kierownik drużyny: Robert Fudała, Fizjoterapeuta Adrian Zaremba

 

Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania na naszym kanale Youtube: Boruta TV

 

IV liga. 1 kolejka: MKP Boruta Zgierz   Włókniarz Zelów 1-1 (25/07/2020) (skip to 19s)

 

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
kłys roboty drogowe2
kofeina2
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
tbsnew
fabryka pizzy2

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn