W piątkowym spotkaniu w Byczynie trener Radosław Koźlik ponownie nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Kilku piłkarzy Boruty, nie gra z powodu kontuzji. Po pierwszej kolejce ze składu wypadł najlepszy na boisku z Włókniarzem Zelów Oleksii Naidyshak. Nie wiadomo, kiedy będzie mógł wrócić do grania. Nadal nie w pełni dyspozycji są: Michał Siennicki, Kamil Karlikowski, czy Kacper Cebulski. Na szczęście na mecz z Nerem Poddębice gotowy do gry był Marcin Pękała i odgrywał w tym meczu kluczową rolę.

Boruta wykorzystał aktualną słabość zespołu Neru i wygrał zasłużenie 3-0. Po raz pierwszy na listę strzelców w barwach zgierskiego klubu wpisał się Damian Bierżyński i zdobył jedną z najładniejszych bramek jakie mogliśmy oglądać w spotkaniach naszej drużyny.

W zawodach z Włókniarzem Zelów debiutował na boisku, młody 18 letni Wojciech Żmudowski. W Byczynie również zagrał od początku i na tą chwilę nie wyobrażamy sobie, żeby miało go zabraknąć w kolejnych spotkaniach. Spisuje się bardzo dobrze. W Byczynie natomiast zadebiutował wychowanek naszego klubu, 16 letni Bartosz Pietrzak i choć zagrał zaledwie nieco ponad 10 minut wykazał się pewnością siebie, dobrym dryblingiem i gdyby w końcowych minutach Patryk Pietrasiak wykorzystał jego podanie zaliczyłby asystę. Brawo Bartek!

Boruta z czterema punktami w tabeli zajmuje trzecią lokatę, a komplet punktów jak dotąd zdobyły jedynie ŁKS II Łódź, oraz beniaminek Stal Głowno.

W kolejnym spotkaniu, w sobotę Boruta zagra na swoim boisku, a przeciwnikiem będzie zespół Orzeł Nieborów. W poprzednim sezonie zgierzanie pokonali Orzeł na ich terenie 3-1. Teraz również liczymy na trzy punkty. Mecz przy Wschodniej rozpocznie się o godzinie 16. Zapraszamy

Termy Ner Poddębice - MKP Boruta Zgierz 0-3 (0-3)

0-1 Marcin Pękała (12 minuta)

0-2 Damian Bierżyński (36 minuta, asysta Marcin Pękała)