Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Zgierski Boruta w obecnym sezonie rywalizuje m.in. z rezerwami ŁKS o prymat w IV lidze łódzkiej. Łodzianie są liderem tabeli, a zgierzanie zajmują miejsce tuż za nimi, ze stratą 3 punktów. W najbliższą sobotę dojdzie do bezpośredniego starcia. W Zgierzu przy Wschodniej 2 o godzinie 14:00, niestety bez udziału publiczności, Boruta będzie chciał zrewanżować się za porażkę w Okręgowym Pucharze Polski i pokonać lidera.

Podobna sytuacja miała miejsce w sezonie 1982/1983. Wówczas również Boruta rywalizował z rezerwami ŁKS w walce o awans do III Ligi. Wtedy zgierzanie uzyskali remis z naszpikowaną pierwszoligowcami drużyną rezerw. Na końcu rozgrywek pierwsze miejsce w tabeli zajęli piłkarze ŁKS, Boruta był drugi.

W obecnym sezonie druga drużyna ŁKS była wspierana przez piłkarzy Wojciecha Stawowego w kilku spotkaniach. Przeciwko Warcie Sieradz (wygrana ŁKS 6-3), w meczu z Orkanem Buczek (1-0 dla ŁKS), czy Polonią Piotrków Trybunalski (3-2 dla ŁKS). W tych spotkaniach zagrali pierwszoligowcy: Ebenezer Kelechukwu Ibe Tori, Maksymilian Rozwandowicz, Przemysław Sajdak, Jakub Tosik, Carlos Moros Garcia.

Jak będzie w Zgierzu? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że w chwili obecnej kilku zawodników pierwszej drużyny jest w izolacji, a powodem jest wirus SARS-Cov2. Pozostali po kilkudniowej kwarantannie w poniedziałek wznowili treningi.

W ramach Okręgowego Pucharu Polski zespół Radosława Koźlika po wyrównanej grze uległ ŁKS 0-1. W tamtym spotkaniu nie zagrało kilku czołowych graczy Boruty. Teraz zgierzanie wyjdą na to spotkanie w najsilniejszym składzie, wzmocnieni dodatkowo nowym piłkarzem. To Beniamin Tonn (wychowanek ŁKS), który przez obserwatorów został uznany za jednego z najlepszych na boisku w ostatnim ligowym spotkaniu przeciwko Warcie Sieradz.

Liczymy na dobry mecz i zwycięstwo Boruty

 

Drużyna KS Boruta Zgierz z roku 1983

sezon 1982-83
Skrót meczu MKP Boruta Zgierz - ŁKS II Łódź w ramach Okręgowego Pucharu Polski
 
OPP: MKP Boruta Zgierz - ŁKS II Łódź 0-1 (23.09.2020) (skip to 248s)

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
kłys roboty drogowe2
kofeina2
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
tbsnew
fabryka pizzy2

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn