Doktor Jan Otawski zmarł 29 października 2020 przeżywszy 88 lat. Dziś tj. 5 listopada na Cmentarzu Ewangelicko - Augsburskim przy ulicy Spacerowej w Zgierzu odbyły się uroczystości pogrzebowe.

Przed ostatnim meczem Boruty Zgierz wszyscy zebrani uczcili Jego pamięć minutą ciszy. Wieloletni przyjaciel doktora Jana Otawskiego Zdzisław Frątczak tak Go wspominał:

"Lekarz sportowy związany z całym zgierskim środowiskiem. Wszędzie Go było pełno, na turniejach dzieci małych...razem przeżyliśmy tutaj Mistrzostwa Polski różnych imprez. Mistrzostwa Polski w łucznictwie, zapasach...później Mistrzostwa Świata Kadetów w zapasach. Wielkie imprezy i małe mecze. Tam wszędzie był Jan. Janek oddany sportowi. Janek był jednocześnie kibicem wszystkich drużyn, a już szczególnie związanych z naszym klubem. Tu na tym stadionie, na tych obiektach spędził ponad pół wieku. Dzisiaj Go żegnamy. Na pewno będzie w naszej pamięci jako dobry, uśmiechnięty, biegnący ze swoją walizeczką Janek. Cześć Jego pamięci. Janek jesteśmy z Tobą."

W naszych mediach społecznościowych, Ci którzy Go znali nie kryli żalu z powodu tak wielkiej straty. Oto niektóre wypowiedzi:

"Wspaniały człowiek! Niech odpoczywa w spokoju"

"Prawdziwa legenda, którą został już za życia"

"Wspaniały człowiek sportu, który był z nami od zawsze"

"Wielki smutek. Przyjaciel mojego taty i człowiek, na którego zawsze można było liczyć..."

"Najlepszy doktor ever! Spoczywaj w spokoju [*]"

"Wielokrotnie opatrywał mnie na boisku i na hali, od trampkarza po seniora"

"Pozytywny człowiek...Panie Janku do zobaczenia...Chyba na górze niedługo jakiś mecz będzie rozgrywany...Najpierw Andrzej Ziętek przygotował boisko, to teraz wezwał Pana doktora"

Pożegnaliśmy dr Jana Otawskiego (skip to 42s)