Zgierzanie podejmowali dziś na własnym stadionie bardzo dobrze spisujący się wiosną zespół Omegi Kleszczów. Goście przed tą kolejką zajmowali 6. miejsce w tabeli IV ligi łódzkiej.

W pierwszej połowie spotkania Boruta częściej był przy piłce, ale groźniejsze sytuacje tworzyli piłkarze z Kleszczowa. Po 45 minutach mieliśmy wynik bezbramkowy.

Bardzo dobrze drugą część spotkania zaczęli zawodnicy Radosława Koźlika, bo już w 47 minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Pękała, a do siatki trafił Mateusz Misiak. Goście bardzo szybko odpowiedzieli. Minutę później było już 1-1. W polu karnym faulował Michał Siennicki, a jedenastkę wykorzystał Paweł Kowalski. W 51 minucie Adrian Ociepa trafił w poprzeczkę bramki Dominika Wężyka, ale dwie minuty później ten sam zawodnik strzelił drugiego gola dla Omegi wykorzystując znakomite prostopadłe podanie za linię obrony i będąc sam na sam nie dał szans naszemu bramkarzowi. W 58 minucie gry goście prowadzili już 3-1. Bramkę strzelił nieupilnowany Tomasz Bąkowicz.

Dopiero od tego momentu Boruta bardzo mocno zaatakował spychając rywali do głębokiej defensywy. Zgierzanie zdecydowanie przyspieszyli grę i z minuty na minutę byli coraz bliżsi zdobycia bramki. W 64 minucie w polu karnym Omegi faulowany był Michał Siennicki i sędzia podyktował karnego. Pewnym egzekutorem jedenastki był Patryk Pietrasiak. Było 2-3 i dużo czasu, żeby odrobić straty, a nawet wygrać mecz. Boruta tworzył kolejne sytuacje bramkowe, ale dobrze w bramce spisywał się goalkiper gości, albo strzały mijały bramkę.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-3 i była to pierwsza przegrana zgierzan w rundzie wiosennej, a druga w całym sezonie. Szkoda, bo rezerwy ŁKS ponownie straciły punkty, tym razem remisując w Strykowie ze Zjednoczonymi 1-1. Była szansa na częściowe odrobienie strat. Warta Sieradz pokonała na wyjeździe Wartę Działoszyn 7-3 i w ten sposób Boruta spadł na 3. miejsce w tabeli.

Za tydzień w sobotę Boruta zagra u siebie z Pogonią Zduńska Wola

Boruta Zgierz - Omega Kleszczów 2-3 (0-0)

1-0 Mateusz Misiak (47 min.)

1-1 Paweł Kowalski (49 min z karnego)

1-2 Adrian Ociepa (53 min.)

1-3 Tomasz Bąkowicz (58 min.)

2-3 Patryk Pietrasiak (65 min z karnego)

Boruta Zgierz: Dominik Wężyk - Damian Knera, Michał Madejski, Damian Bierżyński, Michał Siennicki - Kamil Andrysiak, Beniamin Tonn, Marcin Pękała, Mateusz Misiak (85' Jakub Fudała) - Oleksii Naidyshak, Patryk Pietrasiak

32 kolejka: MKP Boruta Zgierz - Omega Kleszczów 2-3 (22.05.2021)