Zgierzanie podejmowali dziś na własnym stadionie bardzo dobrze spisujący się wiosną zespół Omegi Kleszczów. Goście przed tą kolejką zajmowali 6. miejsce w tabeli IV ligi łódzkiej.

W pierwszej połowie spotkania Boruta częściej był przy piłce, ale groźniejsze sytuacje tworzyli piłkarze z Kleszczowa. Po 45 minutach mieliśmy wynik bezbramkowy.

Bardzo dobrze drugą część spotkania zaczęli zawodnicy Radosława Koźlika, bo już w 47 minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcin Pękała, a do siatki trafił Mateusz Misiak. Goście bardzo szybko odpowiedzieli. Minutę później było już 1-1. W polu karnym faulował Michał Siennicki, a jedenastkę wykorzystał Paweł Kowalski. W 51 minucie Adrian Ociepa trafił w poprzeczkę bramki Dominika Wężyka, ale dwie minuty później ten sam zawodnik strzelił drugiego gola dla Omegi wykorzystując znakomite prostopadłe podanie za linię obrony i będąc sam na sam nie dał szans naszemu bramkarzowi. W 58 minucie gry goście prowadzili już 3-1. Bramkę strzelił nieupilnowany Tomasz Bąkowicz.

Dopiero od tego momentu Boruta bardzo mocno zaatakował spychając rywali do głębokiej defensywy. Zgierzanie zdecydowanie przyspieszyli grę i z minuty na minutę byli coraz bliżsi zdobycia bramki. W 64 minucie w polu karnym Omegi faulowany był Michał Siennicki i sędzia podyktował karnego. Pewnym egzekutorem jedenastki był Patryk Pietrasiak. Było 2-3 i dużo czasu, żeby odrobić straty, a nawet wygrać mecz. Boruta tworzył kolejne sytuacje bramkowe, ale dobrze w bramce spisywał się goalkiper gości, albo strzały mijały bramkę.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-3 i była to pierwsza przegrana zgierzan w rundzie wiosennej, a druga w całym sezonie. Szkoda, bo rezerwy ŁKS ponownie straciły punkty, tym razem remisując w Strykowie ze Zjednoczonymi 1-1. Była szansa na częściowe odrobienie strat. Warta Sieradz pokonała na wyjeździe Wartę Działoszyn 7-3 i w ten sposób Boruta spadł na 3. miejsce w tabeli.

Za tydzień w sobotę Boruta zagra u siebie z Pogonią Zduńska Wola

 

Boruta Zgierz - Omega Kleszczów 2-3 (0-0)

1-0 Mateusz Misiak (47 min.)

1-1 Paweł Kowalski (49 min z karnego)

1-2 Adrian Ociepa (53 min.)

1-3 Tomasz Bąkowicz (58 min.)

2-3 Patryk Pietrasiak (65 min z karnego)

 

Boruta Zgierz: Dominik Wężyk - Damian Knera, Michał Madejski, Damian Bierżyński, Michał Siennicki - Kamil Andrysiak, Beniamin Tonn, Marcin Pękała, Mateusz Misiak (85' Jakub Fudała) - Oleksii Naidyshak, Patryk Pietrasiak

32 kolejka: MKP Boruta Zgierz - Omega Kleszczów 2-3 (22.05.2021)

 

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
kłys roboty drogowe2
kofeina2
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
tbsnew
fabryka pizzy2

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn