Trener Radosław Koźlik odchodzi z Boruty. Od rundy wiosennej będzie szkoleniowcem III ligowego Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Radosław Koźlik prowadził pierwszą drużynę Boruty od 11 maja 2018 roku. Na naszej ławce trenerskiej spędził 3 lata i 7 miesięcy (1312 dni). W tym czasie w meczach o stawkę z zespołem rozegrał 115 spotkań, wygrywając 47, remisując 29 i przegrywając 39.

Radosław Koźlik ze swoim zespołem w ostatnim czasie nawiązał walkę z najlepszymi w IV lidze łódzkiej. Ostatni sezon Boruta zakończył na 4 pozycji. W tym sezonie natomiast awansował z drużyną do półfinału Okręgowego Pucharu Polski (etap łódzki).

Radosław Koźlik zostawia Borutę na wysokiej 7 lokacie w tabeli,

My cieszymy się, że jego praca została dostrzeżona i będzie miał możliwość rywalizacji w wyższej lidze. Bardzo dziękujemy trenerowi za poświęcony czas i serducho włożone w budowę silnego Boruty. Powodzenia!

Zarząd Klubu podjął już rozmowy z potencjalnymi następcami na stanowisko trenera pierwszej drużyny. W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinniśmy poznać nowego szkoleniowca. W ostatnich latach poczyniliśmy znaczący progres jeżeli chodzi o wyniki pierwszej drużyny - mówi prezes Boruty Dariusz Pawlikowski - Chcemy żeby nowy trener kontynuował tą ścieżkę. Zależy nam, żeby zrobić kolejny krok naprzód.

W połowie stycznia zespół Boruty wznowi treningi, znamy już sparingpartnerów na zimowy okres przygotowawczy. Boruta zagra kolejno z: ŁKS III Łódź, UKS SMS Łódź, Sokół Aleksandrów Łódzki, Orkan Buczek, Olimpia Koło, Polonia Piotrków Trybunalski i Raków II Częstochowa. Pierwszy mecz kontrolny odbędzie się 15 stycznia.

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY