W Zgierzu Piotr Szarpak jest doskonale znaną postacią i kojarzony przede wszystkim z najlepszymi latami łódzkiego Widzewa. To właśnie z drużyną z Al. Piłsudskiego osiągnął największe laury w swojej piłkarskiej karierze. To tam zdobył dwa tytuły Mistrza Polski i Superpuchar. To tam zaliczył występy w Lidze Mistrzów, oraz Pucharze UEFA. Grał również w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Wychowanek CHKS Łódź, gdzie rozwijał swój talent piłkarski u takich trenerów jak: Minias, Zalega, Kiełbik, ale też Nabiałek. Jeszcze jako junior przeniósł się do Widzewa Łódź, w tamtym czasie prowadzony przez ś.p. Pawła Kowalskiego (w przeszłości również trener Boruty). Mniej więcej w tym samym czasie, taka ciekawostka, do Widzewa z CHKS trafił Jacek Grefkowicz (były zawodnik Boruty). Piotr Szarpak w barwach Widzewa Łódź zagrał łącznie 157 spotkań strzelając 18 bramek. Reprezentował również barwy Hutnika Kraków (wypożyczenie), GKS Bełchatów, a swoją przygodę z piłką zakończył w Sokole Aleksandrów Łódzki.

Jeżeli chodzi o karierę trenerską Piotra Szarpaka, to z seniorami pracował w Włókniarzu Zelów, Turze Turek, Laktoza Łyszkowice, Widzewie Łódź (II trener), oraz Nerze Poddębice, z którym awansował do III ligi. Ostatnio pracował z młodzieżą w UKS SMS Łódź. Teraz, po tym jak z naszym klubem rozstał się trener Radosław Koźlik, poprowadzi pierwszą drużynę Boruty Zgierz.

Pierwsze spotkanie z zawodnikami trener Piotr Szarpak zaplanował na 10 stycznia 2022 roku. Chwilę później ruszą pierwsze treningi i przygotowania do rundy wiosennej. Plan sparingów ustalony już został wcześniej i zostanie zrealizowany. Pierwsza gra kontrolna Boruty odbędzie się 22 stycznia z UKS SMS Łódź, kolejne spotkania: Sokół Aleksandrów Łódzki (29 stycznia), Orkan Buczek (5 luty), Olimpia Koło (12 luty), Polonia Piotrków Trybunalski (26 luty), Raków II Częstochowa (5 marca). Runda wiosenna rozpocznie się 12 marca i zagramy wyjazdowy mecz z Andrespolią Wiśniowa Góra w ramach 18 kolejki IV ligi łódzkiej.

Witamy w Borucie Zgierz Panie Piotrze i życzymy powodzenia!

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY