Zgierzanie mają już za sobą trzy spotkania z zespołami z czołówki tabeli IV ligi łódzkiej. Grali w ostatnim czasie co trzy dni. Uzyskali w tych spotkaniach remis w meczu wyjazdowym w Łodzi z Widzewem, następnie kolejny wyjazd, do lidera Warty Sieradz, gdzie musieli uznać wyższość głównego kandydata do awansu i ulegli 1-4, natomiast w sobotę przy Wschodniej 2 pokonali piąty zespół w tabeli, Orkan Buczek 2-1.

Już w 8 minucie spotkania Boruta w tym meczu objął prowadzenie, znakomite dośrodkowanie w pole karne Krystiana Ślęzaka strzałem głową na bramkę zamienił Oleksii Naidyshak. Rywale odpowiedzieli w 35 minucie gry kapitalnym uderzeniem z dystansu w spojenie słupka z poprzeczką Jakuba Dregiera. Boruta jednak jeszcze w pierwszej połowie ponownie wyszedł na prowadzenie, po składnej akcji, którą zainicjował Maciej Kowalczyk. Do siatki tym razem trafił Jakub Fudała po podaniu wzdłuż bramki Joachima Pabjańczyka.

W drugiej połowie nie zobaczyliśmy już bramek choć sytuacje były po obu stronach, jak choćby strzał w poprzeczkę po przewrotce Oleksieja Naidyshaka. Goście natomiast trafili do siatki, ale sędzia uznał, że zawodnik Boruty był faulowany i przed tym jak piłka trafiła do siatki przerwał akcję. W doliczonym czasie gry ponownie Jakub Dregier mógł doprowadzić do wyrównania, ale tutaj na wysokości zadania stanął bramkarz Boruty Dominik Wężyk.

Cieszy bardzo postawa zawodników Boruty w tym meczu, grali zdecydowanie szybciej, na jeden, dwa kontakty, do przodu i w akcje ofensywne angażowali większą ilość zawodników. Cieszy również, że od pierwszej minuty w tym spotkaniu szansę dostał kolejny nasz wychowanek Kacper Bednarski. Kacper mógł zaliczyć asystę w tym spotkaniu, kiedy po jego dośrodkowaniu głową na bramkę uderzał Karol Pawlikowski. Bramkarz gości jednak obronił. Był to jego trzeci występ w pierwszej drużynie, ale pierwszy od początku meczu.

Boruta Zgierz - Orkan Buczek 2-1 (2-1)

1-0 Oleksii Naidyshak (8' głową, asysta Krystian Ślęzak)

1-1 Jakub Dregier (35')

2-1 Jakub Fudała (44', asysta Joachim Pabjańczyk)

Boruta Zgierz: Dominik Wężyk - Maciej Kowalczyk, Damian Bierżyński, Kacper Bednarski, Karol Pawlikowski (78' Michał Madejski), Damian Knera (60' Beniamin Tonn), Oleksii Naidyshak, Jakub Fudała, Karol Chmielewski, Joachim Pabjańczyk (90' Mateusz Misiak), Krystian Ślęzak

Nie zagrali: Jakub Niedomagała, Wiktor Sujecki, Kamil Andrysiak, Patryk Retkowski