Środowe spotkanie 2 kolejki Betrcis IV ligi było pierwszym w nowym sezonie dla drużyny Piotra Szarpaka. W pierwszej kolejce zgierzanie mieli zagrać przed własną publicznością z KS Kutno, jednak ze względu na zły stan murawy, po intensywnych opadach, został przełożony.

Mecz w Kwiatkowicach był inauguracją dla mocno odmienionego Boruty. Niestety start okazał się nieudany. Zgierzanie bardzo szybko, bo już w 9 minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Maciej Kowalczyk, głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Białousko. Jak się później okazało był to jedyny gol zgierzan w tym spotkaniu.

Wyrównanie padło po kontrze gospodarzy, a dobre prostopadłe podanie od Kacpra Cebulskiego na bramkę zamienił Patryk Olszewski. Była 69 minuta gry. Zwycięska bramka dla Kwiatkowic padła na 4 minuty przed końcem spotkania i ponownie do siatki trafił Patryk Olszewski wykorzystując nieporozumienie w polu karnym zawodników Boruty.

Warto odnotować, że w tym spotkaniu zadebiutował nasz wychowanek, 16-sto letni Jan Jędrzejczak, który zmienił kontuzjowanego Kacpra Bednarskiego.

LKS KWIATKOWICE - BORUTA ZGIERZ 2-1 (0-1)

0-1 Maciej Kowalczyk (9 min. głową, asysta Piotr Białousko)

1-1 Patryk Olszewski (69 min.)

1-2 Patryk Olszewski (86 min.)

Boruta: Niedomagała - Kowalczyk, Białousko, Figurski, Zagórski, Chmielewski, Bednarski, Osiński, Grzybowski (kapitan), Pabjańczyk, Misiak

na zmiany wchodzili: Wojtczak, Tazbir, Jędrzejczak, Pietrzak, Szyc, Wodziński

Następna kolejka: Boruta - Widzew II Łódź 13.08.2022 godz 16 przy Wschodniej

Podsumowanie 2. kolejki Betcris IV ligi w Magazynie Loży sportowej:

 

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY