Zgierzanie po trzech przegranych meczach ligowych w środę w ramach Okręgowego Pucharu Polski pokonali GKS Ksawerów 2-1. Dziś natomiast wreszcie odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo ligowe. Na własnym terenie Boruta wygrał z beniaminkiem IV ligi zespołem Jutrzenki Drzewce. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zobaczyliśmy dopiero w 72 minucie gry. Bramkę po dośrodkowaniu Piotra Białousko zdobył Krystian Wojtczak. Początkowo wydawało się, że nie opanuje piłki, ale odwrócony tyłem do bramki uderzył silnie, celnie i Boruta wyszedł na prowadzenie 1-0.

W 85 minucie zgierzanie zdobyli drugą bramkę. Po faulu na Janku Kowalskim w naszej strefie obronnej piłkę do gry wprowadził długim podaniem Mateusz Wodziński. Futbolówkę na klatę przyjął Karol Chmielewski, odegrał krótko do Joachima Pabjańczyka i wyszedł na pozycję. Jego ruch dostrzegł Pabjańczyk i zagrał prostopadle w pole karne rywali. Karol to znakomite podanie zamienił na bramkę nie dając szans golkiperowi gości na interwencję.

W 90 minucie Jakub Zagórski nieprzepisowo zatrzymał wpadającego w pole karne napastnika gości i arbiter podyktował jedenastkę. Piłkę ustawił Jakub Perek i choć nasz bramkarz Tomasz Kędzierski wyczuł intencje strzelca nie sięgnął futbolówki. Rywale zdobyli kontaktowego gola.

Ostatnie cztery minuty, które doliczył arbiter były nerwowe, ale wynik do końca nie uległ zmianie i Boruta pokonał Jutrzenkę Drzewce 2-1.

Dzięki tej wygranej zgierzanie awansowali na 15 miejsce w tabeli Betcris IV ligi i opuścili strefę spadkową.

Warto odnotować, że w bramce Boruty Zgierz tym razem wystąpił młody, urodzony w 2003 roku Tomasz Kędzierski. Tomek grał w meczach sparingowych, oraz w środę w Okręgowym Pucharze Polski, ale mecz z Jutrzenką Drzewce był jego debiutem na pełnym dystansie czasowym w lidze na poziomie IV ligi. Tomek może to spotkanie zaliczyć do udanych. Podobała nam się szczególnie jego interwencja z 80 minuty gry, kiedy wybronił potężne uderzenie pod poprzeczkę, z ok 30 metrów Jakuba Perka. Brawo Tomek!

Boruta Zgierz - Jutrzenka Drzewce 2-1 (0-0)

1-0 Krystian Wojtczak (72' asysta Piotr Białousko)

2-0 Karol Chmielewski (85' asysta Joachim Pabjańczyk)

2-1 Jakub Perek (90' z rzutu karnego)

Boruta Zgierz: Kędzierski - Białousko, Wodziński, Zagórski, Kowalczyk - Osiński (58' Kapeliński), Chmielewski (90+1' Sujecki), Grzybowski (C), Tazbir - Pabjańczyk, Wojtczak (83' Kowalski)

nie zagrali: Niedomagała, Jędrzejczak, Figurski, Leenstra

Następne spotkanie tym razem wyjazdowe Boruta zagra z Pogonią Zduńska Wola. Ten mecz w sobotę 24 września o 16:00