Pierwsza połowa, która zakończyła się wynikiem bezbramkowym była wyrównana, ba to zgierzanie mieli więcej sytuacji podbramkowych. Już w 3 minucie spotkania bliski trafienia do siatki był Mateusz Misiak, ale jego uderzenie głową było minimalnie niecelne. Kilka minut później Oskar Osiński strzałem z dystansu trafił w słupek. Z optymizmem czekaliśmy na drugą część meczu.

W 60 minucie gry sędzia dyktuje karnego dla gospodarzy. Pewnym egzekutorem był Adrian Malicki. Na 2-0 w 70 minucie podwyższył Głowacki. Boruta kontaktowego gola zdobył w 73 minucie gry. Strzałem z za pola karnego popisał się Oliwier Rączkiewicz, było to pierwsze trafienie naszego wychowanka na poziomie IV ligi. Niestety, ale w sobotnie popołudnie tylko na tyle było stać zgierzan. Mimo starań i licznych okazji w końcówce meczu więcej bramek Boruta nie zdobył. Rywale natomiast dołożyli jeszcze dwa trafienia. W 74 minucie ponownie Malicki wpisał się na listę strzelców, a wynik spotkania na 4-1 ustalił w 89 minucie Jakubiak.

Trener Marcin Węglewski w tym spotkaniu nie mógł skorzystać z Kacpra Chłądzyńskiego, pauzował za kartki, a także kontuzjowanego Karola Chmielewskiego (jego powrót na boisko do końca sezonu stoi pod znakiem zapytania), Mateusz Wodziński oglądał mecz z ławki rezerwowych. Opaskę kapitana w tym spotkaniu założył Kacper Figurski.

Polonia - Boruta 4-1 (0-0)

1-0 Malicki (60' karny)

2-0 Głowacki (70')

2-1 Rączkiewicz (73')

3-1 Malicki (74')

4-1 Jakubiak (89')

Boruta: Niedomagała - Figurski, Błoch, Chystiakov, Zagórski - Osiński, Dydak, Białousko, Szyc, Tazbir - Misiak

na zmiany wchodzili: Rączkiewicz, Oleski, Dębowski

nie zagrali: Goss, Kamiński, Wodziński

Następny mecz Boruta zagra w Zgierzu z wiceliderem tabeli, drużyną GKS Bełchatów. Ten mecz w środę 26 kwietnia 2023 roku o godzinie 17:00