Sztutowo - w tej malowniczej, położonej między Zatoką Gdańską, a Zalewem Wiślanym miejscowości przebywają obecnie zespoły młodzieżowe Boruty Zgierz. Obóz, który ma na celu przygotować młodych piłkarzy ze Zgierza do jesiennych rozgrywek odbywa się na obiektach Pensjonatu Baron.

Ośrodek jest doskonale przygotowany do przyjęcia tak licznej grupy dzieci jaka pojechała ze Zgierza. W obozie Boruty uczestniczy 190 dzieci z wszystkich roczników jakie biorą udział w rozgrywkach ligowych dzieci i młodzieży organizowanych przez Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Baron posiada dwa baseny, jeden wewnątrz i jeden na zewnątrz, w taki sam sposób jest rozwiązana kwestia siłowni. Do tego dochodzi boisko treningowe. W obiekcie panuje doskonała atmosfera, a uczestnikom nic nie brakuje.

Nasi młodzi piłkarze pod okiem trenerów Boruty przygotowują się do jesiennych ligowych potyczek.

Taki wyjazd pozwala przeprowadzić o wiele więcej jednostek treningowych niż miałoby to miejsce w Zgierzu. Trenerzy mają zawodników do dyspozycji 24h/dobę, a to o wiele bardziej pozwala poznać ich walory mentalne i czysto sportowe.

Zgierscy młodzicy, trampkarze rozegrali już kilka meczy sparingowych ostatni z nich zespół prowadzony przez trenera Piotra Adamczewskiego (rocznik 2005), przegrał z Jednością Żabieniec 2-3, bramki dla Boruty zdobyli Dawid Józek i Kacper Kapela. Tak wydarzenia na boisku relacjonował trener Piotr:

"I połowa można powiedzieć bezbłędna, nie pozwoliliśmy przeciwnikowi skonstruować żadnej groźnej akcji, samemu tworząc kilka ładnych kombinacyjnych ataków zakończonych strzałami na bramkę przeciwnika. Bramkę na 1-0 z rzutu wolnego pięknym strzałem w „okienko” zdobył Dawid. Do przerwy 1-0
II połowa już bardziej wyrównana, po dwóch kontrach tracimy dwie bramki i wynik się odwraca. Jednak po chwili z rzutu rożnego dośrodkowuje Kacper i bramkarz tak interweniuje, że piłka wpada za nim do bramki i jest 2-2.
W końcówce niestety znowu nadziewamy się na kontrę i tracimy trzeciego gola."