26 sierpnia w niedzielę o godzinie 14 zainaugurowała rozgrywki łódzka klasa A. Nasz zespół, rezerwy Boruty zmierzyły się w 1. kolejce z zespołem LKS Zamek Skotniki. Mecz odbył się w Zgierzu przy ul. Wschodniej. Boruta był drużyną zdecydowanie lepszą. To nasi piłkarze prowadzili grę, byli stroną dominującą na przestrzeni całego spotkania. Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy. Goście bronili się, momentami groźnie kontratakując, po jednej takiej akcji zdobyli bramkę i obieli prowadzenie w zawodach.

Boruta jeszcze przed przerwą wyrównał, a w drugiej połowie dopełnił formalności ostatecznie wygrywając 3-1. Boruta grał szybko dokładnie i przede wszystkim skutecznie, choć wynik mógł być jeszcze wyższy.

W zgierskim zespole zadebiutował wychowanek Boruty, który ostatnio grał w AP Wisła Kraków, siedemnastoletni bramkarz Maciej Kantyka. Witamy z powrotem Maćku!

MKP Boruta II Zgierz - LKS Zamek Skotniki 3-1 (1-1)

Bramki dla Boruty: Kacper Cebulski, Krzysztof Baszczyński 2

Boruta II zagrał w składzie: Maciej Kantyka - Kamil Skalski, Krystian Kamiński, Patryk Janiszewski, Krzysztof Baszczyński -  Kamil Karlikowski, Krzysztof Domański, Jakub Fudała, Kacper Cebulski - Jan Kowalski, Norbert Błaszczyk

w drugiej połowie weszli jeszcze Igor Kostrzewa, Filip Markowski, Gracjan Ceglarz i Igor Stopczyk

Kolejny mecz rezerw Boruty odbędzie się 1 września o godz. 16 w Koluszkach z tamtejszym KKS.