Niestety początek nieudany w wykonaniu naszych młodych piłkarzy. Do Zgierza przyjechał zawsze groźny i niezwykle mocny zespół Ceramiki Opoczno. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Kowalskiego (rocznik 2004) nie podołała w tej konfrontacji rywalom. Widać, że młodzi "Boruciarze", czują jeszcze trudy obozu przygotowawczego. Mimo to pokazali kilka dobrych elementów gry. Ich mocne strony to z pewnością umiejętne łapanie rywali w pułapki offsajdowe, oraz stałe fragmenty gry. Zgierzanie wyszli w ofensywnym ustawieniu i grali niezwykle wysoko. Szybki atak jakim dysponował zespół Cery okazał sie zbyt mocny do zatrzymania.

Boruta Zgierz - Ceramika Opoczno 2-6 (2-4)

bramki dla Boruty zdobył Bartosz Pietrzak

Boruta zagrał w składzie: Małaszyński - Zieliński, Maj, Małachowski, Pietrzykowski - Bednarski, Pietrzak, Grudziński, Szadkowski - Rosiński, Truszkowski

w rezerwie byli jeszcze: Chojnacki, Urbański, Potemka, Pakuła, Kapeliński

Niżej fotogaleria z meczu, oraz materiał wideo, w którym prezentujemy bramki zgierzan

Drugi mecz odbył się w Rząśni, gdzie przeciwnikiem drużyny Dariusza Zielińskiego był zespół Czarnych. Tutaj wynik zdecydowanie lepszy, aczkolwiek zgierzanie również wrócili bez punktów.

II liga wojewódzka D1 Młodzik

Czarni Rząśnia - Boruta Zgierz (rocznik 2006) 1-0

Do Rząśni pojechali: Gajak, Goss, Grabarczyk, Jędrzejczak, Kiełbik, Lorentowicz, Olczyk, Oleski, Szczepaniak, Twardowski, Maciak, Skobel, Rosiński