W sobotę 8 września nasz utalentowany zespół młodzików (rocznik 2006) w ramach II ligi wojewódzkiej pokonał UKS SMS Łódź 1-0! Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kuba Grabarczyk.

O tym jaką marką jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego wszyscy wiemy. Skupiający wokół siebie najbardziej utalentownych młodych zawodników z województwa łódzkiego i nie tylko - zespół, zmuszony był uznać wyższość zgierskiego Boruty. 

W tytule podaliśmy, że bohaterem tego meczu był Kuba Grabarczyk. To jego gol dał nam trzy punkty na tym bardzo trudnym terenie. Ale tak naprawdę na ten sukces pracował cały zespół. 

Młodzicy prowadzeni przez trenera Dariusza Zielińskiego zostawili serducho na boisku. Pokazali wolę walki, determinację, dyscyplinę taktyczną. Od początku tego sezonu rocznik 2006 nie miał szczęścia. Grali dobrze, ale w żadnym z dotychczasowych spotkań nie zdobyli kompletu punktów. Choć brakowało naprawdę niewiele. Porażka na wyjeździe z Czarnymi Rząśnia 0-1, remis u siebie z Jutrzenką Drzewce 1-1 i porażka również na swoim terenie z Pogonią Zduńska Wola 1-2. 

Tym razem wszystko zagrało jak trzeba. Mimo, że SMS opanował środek pola, to tak naprawdę z piłką docierali jedynie na wysokość pola karnego. Zdyscyplinowana i wspierająca się defensywa naszego zespółu nie dopuszczała rywali do sytuacji klarownych, a jeżeli już takie były to wynikały z drobnych indywidualnych błędów. 

Zgierzanie za to wyprowadzali bardzo groźne kontry. Po jednej z takich akcji, jeszcze w pierwszej połowie, Boruciarze oddali strzał, piłka trafiła w słupek, dopadł do niej Jakub Grabarczyk i umieścił w siatce nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. 

W drugiej połowie również były okazje do strzelenia bramki, jak choćby strzał głową w poprzeczkę. Niestety bez powodzenia.

Końcówka spotkania za to była bardzo dramatyczna. rywale za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Gra zaostrzyła się i sędzia zmuszony był do studzenia gorących głów zawodników. 

Ostatecznie Boruta dowiózł zwycięstwo do końca meczu. Panowie jesteśmy z was dumni!

 

UKS SMS Łódź - MKP Boruta Zgierz 0-1 (0-1)

Bramka: Jakub Grabarczyk

Przedstawiamy całą ekipę bohaterów: Aleksander Gajak, Dominik Goss, Jakub Grabarczyk, Jan Jędrzejczak, Dawid Kiełbik, Mateusz Lorentowicz, Bartosz Olczyk, Kacper Oleski, Jakub Szczepaniak, Kazimierz Twardowski, Dominik Maciak, Dawid Skobel, Szymon Rosiński, Marcel Sęczkowski, Kacper Maryniak

Tabela i wyniki II ligi wojewódzkiej D1 (kliknij tutaj)

Następne spotkanie już 15 września (sobota) o godzinie 12:30 z RAP Radomsko przy Wschodniej. Zapraszamy!

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY