Trzeci mecz przed własna publicznością zgierskiego Boruty. Dotychczas w Zgierzu przegraliśmy z RKS Radomsko 1-3, zremisowaliśmy z Wartą Działoszyn 2-2 i dziś również remis 1-1 z Włókniarzem Zelów.

Bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Już na samym początku uderzał Krystian Ślezak z dystansu, ale nad poprzeczką. W 8 minucie gry z prawej strony piłke dośrodkowywał Marcin Kosecki, ale w polu karnym minął się z nią Patryk Pietrasiak.

W 10 minucie gry popełnilismy błąd przy wyprowadzaniu piłki. Niedokładne podanie i rywale zaatakowali. Sam na sam z naszym bramkarzem wyszedł Norbert Dregier i Włókniarz obiął prowadzenie.

W 35 minucie gry mieliśmy znakomitą sytuację, kiedy Jakub Bistuła zagrał prostopadle do wbiegającego Patryka Pietrasiaka. Tutaj w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem lepszy był ten drugi.

Nie było wiadomo, czy nasz snajper Patryk Pietrasiak zagra w tym meczu. Odnowiła się kontuzja mieśnia czworogłowego, ale jak widać na materiale wideo po tej akcji Pietras wyraźnie utykał. Ból był na tyle silny, że na drugą połowę Patryk już nie wyszedł.

Decydyjacy moment dla losów spotkania miał faul Marcina Koseckiego w 40 minucie gry. Sędzia uznał, że jest to przewinienie na czerwoną kartkę i Marcin musiał zejść z boiska. Od tego momentu do końca zawodów graliśmy w osłabieniu.

Na drugą połowę w miejsce Pietrasiaka wszedł Filip Markowski, a za Kamila Andrysiaka zagrał Mateusz Wiktorowski. Te zmiany były bardzo udane, bo obaj zawodnicy przyczynili sie do zdobycia wyrównującej bramki. Była 50 minuta, z lewej strony dośrodkowywał Mateusz, a głową piłkę w siatce umieścił Filip.

Dlatego, że graliśmy w osłabieniu, skupialilśmy się głównie na bronieniu dostępu do własnej bramki. I tutaj trzeba pochwalić cały zespół, bo graliśmy pewnie i konsekwentnie nie dopuszczając rywali do sytuacji bramkowych.

Mecz zakończył się wynikiem 1-1. Dopisujemy Borucie kolejny jeden punkt i nadal czekamy na wygraną.

Brawo panowie za walkę i nieustępliwość!

Boruta Zgierz - Włókniarz Zelów 1-1 (0-1)

0-1 Norbert Dregier (10 min.)

1-1 Filip Markowski (50 min. głową)

Boruta: Dominik Wężyk - Michał Janiak, Dominik Kowalski, Kamil Andrysiak (46' Mateusz Wiktorowski), Michał Siennicki - Arkadiusz Błaszczyk (90' Norbrt Błaszczyk), Jakub Kosecki, Krystian Ślęzak, Krzysztof Baszczyński (70' Jan Kowalski) - Jakub Bistułą, Patryk Pietrasiak(46' Filip Markowski)

Kolejny mecz Boruta zagra 22 września (sobota) o godz. 16 w Kutnie.