O tym meczu jeszcze nie pisaliśmy, a naprawdę warto. Zespół Milanu przed tym spotkaniem miał bilans trzech zwycięstw i jednego remisu nie tracąc jak dotąd żadnej bramki. I w oczach znawców był upatrywany w roli faworyta. Drużyny sąsiadowały obok siebie w tabeli Klasy A i mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. 

I taki z pewnością był. Młody składający się w głównej mierze z nastolatków zespół Boruty wyszedł na to spotkanie bez bojaźni, ale z respektem dla rywala. 

Pierwszy gol padł po zamieszaniu podbramkowym, a piłkę we własnej siatce umieścił gracz Milanu Kacper Kowalski w 23 minucie. I goście prowadzili 1-0. Gol wyrównujący padł w końcówce pierwszej połowy, a strzelcem był Marcin Wolski. Pierwsza część meczu zakończyła się remisem 1-1.

Początek drugiej połowy, dokładnie 52 minuta i niezwykle trudny do zatrzymania Kacper Cebulski wpada w pole karne, gdzie jest nieprzepisowo zatrzymywany przez defensorów Milanu i mieliśmy rzut karny. Pewnym egzekutorem był Krzysztof Domański i Boruta znów prowadził w tych zawodach. 

Milan konstruował akcje, prowadził atak pozycyjny, a Boruta bronił wyniku, a w momencie przechwytu piłki konstruował tzw. szybki atak. Końcówka spotkania bardzo nerwowa. Już w doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został nasz stoper Krystian Kamiński. Milan za wszelką cenę chciał doprowadzić do wyrównania, ale bez powodzenia.

Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Boruty, a to zwycięstwo dało naszej drużynie awans na 4 lokatę w tabeli Klasy A. 

 

W najbliższą niedzielę Boruta II zagra z przedostatnim w tabeli WNS Łódź. Rywale dotychczas zdobyli tylko jeden punkt. Boruta jest w tym momencie na fali i niewyobrażamy sobie żeby zlekceważyli rywala. Krok po kroku, mecz po meczu trzeba piąć sie w górę tabeli, a kto wie, może na koniec ta wyboista i ciężka droga zakończy się awansem do klasy okręgowej? 

Zapraszamy wszystkich fanów na mecz. Przypominam Niedziela 7 październik 2018, godz. 14, stadion przy ulicy Wschodniej w Zgierzu.

 

Milan Club Polonia Łódź - Boruta II Zgierz 1-2 (1-1)

0-1 Kacper Kowalski (23 min. gol samobójczy)

1-1 Marcin Wolski (44 min.)

1-2 Krzysztof Domański (52 min.)

Boruta: Maciej Kantyka - Krystian Kamiński, Patryk Janiszewski, Marcin Frontczak ( 53' Gracjan Ceglarz), Marcin Miszczak - Kacper Cebulski (82' Damian Pastuszka), Marcin Kosecki, Michał Kołodziejczak, Jakub Fudała (63' Karol Pawlikowski), Krzysztof Domański - Kamil Gil (73' Mateusz Korzycki)

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
kłys roboty drogowe2
kofeina2
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
drewno new
dżedservice new
makastol new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
tbsnew
fabryka pizzy2

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn