O tym meczu jeszcze nie pisaliśmy, a naprawdę warto. Zespół Milanu przed tym spotkaniem miał bilans trzech zwycięstw i jednego remisu nie tracąc jak dotąd żadnej bramki. I w oczach znawców był upatrywany w roli faworyta. Drużyny sąsiadowały obok siebie w tabeli Klasy A i mecz zapowiadał się bardzo ciekawie.

I taki z pewnością był. Młody składający się w głównej mierze z nastolatków zespół Boruty wyszedł na to spotkanie bez bojaźni, ale z respektem dla rywala.

Pierwszy gol padł po zamieszaniu podbramkowym, a piłkę we własnej siatce umieścił gracz Milanu Kacper Kowalski w 23 minucie. I goście prowadzili 1-0. Gol wyrównujący padł w końcówce pierwszej połowy, a strzelcem był Marcin Wolski. Pierwsza część meczu zakończyła się remisem 1-1.

Początek drugiej połowy, dokładnie 52 minuta i niezwykle trudny do zatrzymania Kacper Cebulski wpada w pole karne, gdzie jest nieprzepisowo zatrzymywany przez defensorów Milanu i mieliśmy rzut karny. Pewnym egzekutorem był Krzysztof Domański i Boruta znów prowadził w tych zawodach.

Milan konstruował akcje, prowadził atak pozycyjny, a Boruta bronił wyniku, a w momencie przechwytu piłki konstruował tzw. szybki atak. Końcówka spotkania bardzo nerwowa. Już w doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został nasz stoper Krystian Kamiński. Milan za wszelką cenę chciał doprowadzić do wyrównania, ale bez powodzenia.

Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Boruty, a to zwycięstwo dało naszej drużynie awans na 4 lokatę w tabeli Klasy A.

W najbliższą niedzielę Boruta II zagra z przedostatnim w tabeli WNS Łódź. Rywale dotychczas zdobyli tylko jeden punkt. Boruta jest w tym momencie na fali i niewyobrażamy sobie żeby zlekceważyli rywala. Krok po kroku, mecz po meczu trzeba piąć sie w górę tabeli, a kto wie, może na koniec ta wyboista i ciężka droga zakończy się awansem do klasy okręgowej?

Zapraszamy wszystkich fanów na mecz. Przypominam Niedziela 7 październik 2018, godz. 14, stadion przy ulicy Wschodniej w Zgierzu.

Milan Club Polonia Łódź - Boruta II Zgierz 1-2 (1-1)

0-1 Kacper Kowalski (23 min. gol samobójczy)

1-1 Marcin Wolski (44 min.)

1-2 Krzysztof Domański (52 min.)

Boruta: Maciej Kantyka - Krystian Kamiński, Patryk Janiszewski, Marcin Frontczak ( 53' Gracjan Ceglarz), Marcin Miszczak - Kacper Cebulski (82' Damian Pastuszka), Marcin Kosecki, Michał Kołodziejczak, Jakub Fudała (63' Karol Pawlikowski), Krzysztof Domański - Kamil Gil (73' Mateusz Korzycki)