Do Kleszczowa nasza drużyna jechała z nadziejami na przełamanie. Rywal jak najbardziej w zasięgu zgierzan, patrząc po dobrych choć bez punktów dotychczasowych spotkaniach w wykonaniu Boruty. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Zgierski zespół zagrał poniżej oczekiwań i ostatecznie przegrał w Kleszczowie 0-2.

Spotkanie zaczęło się dobrze dla gości. To właśnie Boruta w pierwszych 20. minutach gry stwarzał sobie sytuacje do obięcia prowadzenia w tym meczu. Pierwszy strzelał w 5. minucie Filip Markowski, nad poprzeczką, następnie uderzał Damian Ścibiorek, również nad poprzeczką, a strzał Marcina Koseckigo w 20 minucie trafił w poprzeczkę.

Rywale odpowiedzieli uderzeniem z rzutu wolnego, strzelał Krzysztof Kowalski, ale Dominik Wężyk obronił.

Wreszcie 26. minuta gry. Na strzał z dystansu zdecydował się zawodnik Omegi Szymon Serafin. Uderzył nie do obrony, i gospodarze prowadzili 1-0.

Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po przerwie trener Radosław Koźlik wprowadził na plac gry w miejsce Marcina KoseckiegoJakuba Bistułę. Później na boisko wybiegli jeszcze: Krzysztof Baszczyński i Marcel Gajzler i mimo, że Boruta prowadził grę, nie potrafił postawić przysłowiowej kropki nad i. Żadna z akcji zgierzan nie zakończyła sie bramką wyrównującą, za to Omega w 85 minucie podwyższył rezultat na 2-0. Strzelcem bramki był rezerwowy Michał Konecki.

Nadal kontuzjowany jest stoper Boruty Michał Janiak. Do zespołu za to po dość długiej kontuzji powrócił Patryk Pietrasiak i to cieszy, choć na jego pełną dyspozycję musimy zaczekać przynajmniej do kolejnego spotkania, które odbędzie się w Zgierzu w sobotę 13 października. Rywalem Boruty będzie Pelikan II Łowicz. Początek o godz. 16

Omega Kleszczów - Boruta Zgierz 2-0 (1-0)

1-0 Szymon Serafin (26 min.)

2-0 Michał Konecki (85 min.)

Omega: Wiśniewski - Kowalski (66' Konecki), Ociepa (75' Tazbir), Roczek, Tomesz (90' Pałyska), Grzywiński, Serafin, Saternus, Szaniec, Szóstakiewicz, Kuliberda

Boruta: Wężyk - Kowalski D., Siennicki, Andrysiak, Ślęzak, Wiktorowski, Błaszczyk A., Kosecki (46' Bistuła), Ścibiorek (63' Baszczyński), Markowski (88' Gajzler), Pietrasiak