W sobotę o godzinie 15 piłkarze zgierskiego Boruty zagrali wyjazdowy mecz z Pilicą Przedbórz. Obie drużyny w tych zawodach chciały wygrać. Mecz jednak zakończył się wynikiem remisowym 1-1.

Mecz obfitował w dużą ilość sytuacji podbramkowych i mógł sie podobać mimo, iż grały dwie drużyny z dołu tabeli IV ligi. Boruta zagrał z ambicją, zaangażowaniem i wiarą w zwycięstwo do samego końca. 

Do składu Boruty po kontuzji kolana powrócił stoper Michał Janiak i zgierzanie zagrali w optymalnym składzie. Jego obecność pozwoliła trenerowi Radosławowi Koźlikowi wystawić w środku pola Krystiana Ślęzaka, który wcześniej z konieczności grał w linii obrony. 

Początek meczu w wykonaniu Boruty nieco nerwowy. Już w pierwszej minucie gry gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale napastnik Pilicy z dwóch metrów trafił w naszego bramkarza. Później w miarę upływającego czasu zgierzanie uporządkowali grę i zdominowali środek pola stwarzając kilka dogodnych do zdobycia bramki sytuacji. Najlepszą miał Filip Markowski, kiedy z ok 16 metrów silnie uderzył na bramkę rywali, ale dobrze spisał się bramkarz Pilicy.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem, a w drugiej części Boruta zagrał jeszcze bardziej ofensywnie. Na bramkę piłkarzy Przedborza uderzali Krystian Ślęzak, Norbert Błaszczyk, a najlepszą sytuację do strzelenia bramki miał Patryk Pietrasiak, kiedy wyszedł sam na sam z bramkarzem. W tym pojedynku zwyciesko wyszedł golkiper gospodarzy.

Mimo dobrej postawy Boruty w tym czasie gry, to rywale wyszli na prowadzenie. Gol wpadł po zamieszaniu podbramkowym. Niekorzystny wynik nie zmienił obrazu gry. Bardziej składne akcje prowadzili zgierzanie, ale zespół Pilicy groźnie kontratakował. 

Wyrównującego gola zdobył Wojciech Banaszczyk. Uderzył mocno w długi róg bramki i piłka po słupku wpadła do siatki.

To spotkanie można było wygrać, ale remis też cieszy. To pierwszy punkt Boruty na wyjeździe, punkt który dał awans o jedno oczko w tabeli. 

 

Pilica Przedbórz - Boruta Zgierz 1-1 (0-0)

Bramka dla Boruty: Wojciech Banaszczyk

Dla Boruty w tym meczu zagrali: Wężyk - Kowalski D., Janiak, Siennicki, Wiktorowski - Markowski, Ślęzak, Błaszczyk A., Ścibiorek - Baszczyński, Pietrasiak

Na zmiany wchodzili: Andrysiak, Banaszczyk, Błaszczyk N.

WSPIERAJĄ NAS

POLECAMY