11 listopada 2018 roku był szczególnym dniem dla każdego Polaka. Dokładnie 100 lat temu Polska odzyskała Niepodległość. Wyjątkowo tego właśnie dnia odbył się również mecz piłkarski, w którym rywalizowały ze sobą dwie zgierskie drużyny. Derbowy mecz Włókniarza i rezerw Boruty miał także wyjątkową oprawę.

Licznie zgromadzona publiczność, oraz ekipy obu zespołów przed rozpoczęciem zawodów odśpiewali wspólnie Hymn Państwowy. Na trybunach stadionu przy ulicy Wschodniej obok flag klubowych, powiewały również flagi Biało - Czerwone. Było dumnie i patriotycznie.

Jeżeli chodzi o sam mecz, to piłkarze pokazali charakter, a poziom spotkania jak na A klasę był bardzo wysoki. Silniejsi okazali się goście. Włókniarz wygrał pewnie 3-1, po golach Michała Płóciennika 2 i Marcina Ślaskiego.

Nas cieszy natomiast, zdobyty głową gol - 16-sto letniego wychowanka Boruty - Karola Pawlikowskiego. Brawo Karol!

Gratulujemy naszemu lokalnemu rywalowi zwycięstwa i do zobaczenia wiosną.

Boruta II Zgierz - Włókniarz Zgierz 1-3 (0-1)

0-1 Marcin Ślaski (34 min.)

0-2 Michał Płóciennik (46 min.)

0-3 Michał Płóciennik (54 min.)

1-3 Karol Pawlikowski (91 min.)

Boruta: Maciej Kantyka - Kamil Karlikowski, Krystian Kamiński, Patryk Janiszewski, Krzysztof Domański, Kamil Andrysiak, Jakub Fudała, Marcin Frontczak, Marcel Gajzler, Michał Kołodziejczak, Filip Markowski

zawodnicy rezerwowi: Gracjan Ceglarz, Karol Pawlikowski, Kamil Skalski, Igor Stopczyk, Damian Pastuszka, Igor Kostrzewa

Włókniarz Zgierz: Bartosz Gogolewski - Damian Antczak, Marcin Ślaski, Patryk Mereć, Rafał Stróżewski, Kamil Urbanowicz, Patryk Zieliński, Kamil Kołodziejczak, Miłosz Karpiński, Michał Szczepaniak, Michał Płóciennik

zawodnicy rezerwowi: Patryk Siuda, Adrian Kurowski, Jakub Augustyniak, Jakub Nowak, Jakub Raj, Adrian Marciniak, Dominik Kaczuk