Mamy przyjemność już po raz piąty zaprosić wszystkich sympatyków piłki nożnej na Memoriał red. Michała Strzeleckiego.

Popularny i znany w środowisku sportowym redaktor Michał Strzelecki urodził się w 1927 roku w Zgierzu. Tutaj w klubie Boruta rozpoczynał swoją przygodę z piłką i był zawodnikiem klubu w latach 1945-1955. Przez 40 lat był też prezesem MKS Łodzianki, gdzie wychowało się kilku olimpijczyków, oraz piłkarze jak choćby Ryszard Polak, czy Marek Chojnacki. 

Michał Strzelecki w roku 1953 ukończył na Wydziale Filozoficzno- Społecznym studia w sekcji dziennikarskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Początki jego redakcyjnej kariery to "Głos Robotniczy", następnie przez 40 lat kierował redakcją sportową "Expressu Ilustrowanego". 

Współpracował z "Piłką Nożną", "Przeglądem Sportowym". Dla kibiców relacjonował wydarzenia z igrzysk olimpijskich w Rzymie, Monachium, Innsbrucku, Montrealu, Moskwie, czy Sydney. Dwukrotnie był również na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Zmarł w wieku 88 lat w kwietniu 2015 roku.

V Memoriał redaktora Michała Strzeleckiego odbędzie się w Zgierzu na obiektach MOSiR przy ulicy Wschodniej 2 w sobotę 15 czerwca 2019 roku w godz. 9-13. Organizatorami są Stowarzyszenie Byłych Działaczy i Sympatyków KS Boruta Zgierz, oraz MKP Boruta Zgierz.

Twórcą turnieju był pasjonat młodzieżowego i dzieciecego sportu, odznaczony tytułem "Honorowy Obywatel Miasta Zgierza"śp. Piotr Patora. Jego dzieło kontynuuje teraz Marcin Ficner. (na zdjęciu wyżej nagrody przygotowane przez Marcina)

Patronat nad imprezą sprawują: prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, prezes PZPN Zbigniew Boniek, prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, oraz prezes Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Michał Pieruń.

Turniej jak zawsze bez wpisowego, a każdy uczestnik otrzyma pamiatkową nagrodę. 

W zawodach udział wezmą (rocznik 2011): MKP Boruta Zgierz (trener Tomasz Placek), Konstantynowska Akademia Sportu, Łódzki Klub Sportowy, Włókniarz Zgierz, Włókniarz Pabianice i Zjednoczeni Stryków.

Opiekę medyczną będzie sprawował dr. n med. Andrzej Frach

Bardzo gorąco zapraszamy!

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WSPIERAJĄ NAS

zgierz
deante
machudera
logo abak
Pazury bez cenzury
fazi
markab
vip
drewno-logo
dżedservice
elektro tm
legs
makastol
stanglass
foto studio paparazzi
milma
PUH Szpruch
Tempus A

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn