W związku z zaistniałą sytuacją w kraju Zarząd klubu MKP Boruta Zgierz zdecydował o obniżeniu składki członkowskiej.

Od 1 kwietnia 2020 roku do odwołania składka wynosi 20 złotych miesięcznie.

Wpłat prosimy dokonywać na dotychczasowy numer konta, który możecie znaleźć w zakładce "kontakt" na naszej klubowej stronie. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypominamy również o możliwości wsparcia naszej działalności poprzez przekazanie 1% podatku:

Numer KRS: 0000270261

Cel szczegółowy 1%: MKP Boruta 4193

Życzymy dużo zdrowia i do zobaczenia na boisku.

W związku z zaleceniami najwyższych władz państwowych Łódzki Związek Piłki Nożnej odwołał pierwszą kolejkę rundy wiosennej rozgrywek IV ligi, która miała odbyć się w najbliższy weekend. W komunikacie ŁZPN czytamy m.in."

"W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusem COVID-19 Łódzki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych na nadchodzący weekend spotkań łódzkiej grupy IV ligi, sieradzkiej klasy okręgowej (grupa 3), oraz dwóch sieradzkich klas A (grupy 6 i 7). Nowe daty rozegrania przełożonych meczów zostaną ustalone w późniejszym terminie i podane w oddzielnym komunikacie"

Natomiast Ministerstwo Edukacji w dniach 12 do 25 marca czasowo ograniczyło funkcjonowanie jednostek systemu oświaty, co oznacza, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe, publiczne i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć.

Tym samym zarząd MKP Boruta Zgierz podjął decyzję o zawieszeniu treningów i spotkań ligowych wszystkich grup młodzieżowych do końca obowiązywania zawieszenia działalności jednostek oświatowych.

W sobotę 14 marca Boruta miał rozegrać pierwszy mecz rundy wiosennej z zespołem Orła Nieborów. To spotkanie jednak w wyznaczonym terminie nie odbędzie się. Pozostaje pytanie co dalej? Czy IV liga na wiosnę wystartuje? To bardzo trudne pytanie i na chwilę obecną nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Sytuacja jest poważna i dynamicznie się zmienia. Pozostaje nam jedynie wyrozumiałość na wprowadzane zalecenia i dostosowanie się do nich. Wszystko ma na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Bądźmy dobrej myśli.

12 lutego 2020 roku w Pałacu Ślubów w Zgierzu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów sportowych. Tak jak w latach ubiegłych, również w tym roku takie stypendia z rąk Prezydenta Miasta Zgierza Przemysława Staniszewskiego otrzymali zawodnicy MKP Boruta Zgierz.

Tym razem wyróżnieni zostali podopieczni trenera Piotra Borysewicza (rocznik 2008): Michał Kominiak, Daniel Goss, Konrad Pilichowski, trenujący w Borucie od 2014 roku.

W uroczystości trenerowi towarzyszył wiceprezes naszego klubu Piotr Grzelak.

Gratulujemy trenerowi i zawodnikom!

Zbliża się termin składania rocznych rozliczeń podatkowych.

W latach poprzednich dzięki wpływom z 1% zakupiliśmy m.in. komplet bramek, czy wózek do malowania linii boiskowych.

W 2019 roku część kosztów budowy boiska sportowego została pokryta również z 1%

Tak jak w latach ubiegłych, tak i teraz prosimy o przekazanie 1% na rzecz MKP Boruta. Wypełniając PIT wystarczy w odpowiedniej rubryce podać:

Numer KRS: 0000270261

Cel szczegółowy 1%: MKP Boruta 4193