Przed meczem między lokalnymi rywalami: rezerwami Boruty i Włókniarza Zgierz, rozmawialiśmy z trenerem Patrykiem Czarneckim. Chciał, żeby jego zespół skoncentrował się na założeniach taktycznych, żeby nie myślał o rywalu i wyniku. Na koniec dodał: "...chcemy grać swoje, pokazać dobrą piłkę i wyższość na boisku..." Młodzi piłkarze Boruty widać, że wzięli sobie do serca te słowa. Zagrali na pełnej koncentracji i skupili się wyłącznie na swojej postawie w tym meczu. To poskutkowało. Boruta wygrał z Włókniarzem Zgierz 2-0.

W niedzielę o 14:30 na stadionie MOSiR w Zgierzu przy ulicy Wschodniej 2 w ramach 8. kolejki łódzkiej A Klasy spotkają się trzecia z pierwszą drużyną w tabeli. Mecz określany mianem - na szczycie, będzie również konfrontacją dwóch zgierskich drużyn. Mowa o rezerwach Boruty i zespole Włókniarza Zgierz. 

Dotychczas lepiej w tej rywalizacji radzili sobie piłkarze z ulicy Musierowicza. Jak będzie tym razem? Zapytaliśmy o to trenera Boruty Patryka Czarneckiego:

29 letni Mateusz Turkowski od 7 października prowadzi treningi bramkarskie w MKP Boruta Zgierz. Bramkarze podzieleni zostali na trzy grupy: 

Grupa A - Seniorzy, oraz juniorzy roczniki 2003 i 2004 (środy 17:00)

Grupa B - Trampkarze i Młodzicy, roczniki 2005, 2006 i 2007 (Poniedziałki 17:00)

Grupa C - Młodzicy i Orliki, roczniki 2008,2009, 2010 (Piątki 17:00)

 

Mateusz Turkowski jako zawodnik występował w takich klubach jak: Górnik  Łęczyca, MKS Kutno (III liga), Zryw Dąbie (klub z Wielkopolski IV liga), czy Andrespolia Wiśniowa Góra. Natomiast jako trener bramkarzy pracował już w naszym klubie wspierając trenera Piotra Adamczewskiego z rocznikiem 2005. Wcześniej pan Mateusz prowadził zajęcia bramkarskie w szkółce "Na zero" współpracującej z PSV Łódź.

Dziś przyglądaliśmy się treningowi bramkarskiemu z naszymi seniorami, którzy przygotowują się do sobotniego spotkania z Włókniarzem w Zelowie. 

Panie Mateuszu witamy w klubie i życzymy owocnej pracy z naszymi bramkarzami.

Mateusz Turkowski
Mateusz Turkowski2
Mateusz Turkowski3
Mateusz Turkowski4
Mateusz Turkowski6
Mateusz Turkowski7
Mateusz Turkowski8
Mateusz Turkowski9

11. kolejka IV ligi rozpoczęła się w środę w Zgierzu. Boruta podejmował na własnym stadionie Ceramikę Opoczno. Po kilku meczach bez zwycięstwa zgierzanie wreszcie zdobyli 3 punkty. W niedzielę natomiast w ramach 10 kolejki zremisowali w Łowiczu z rezerwami Pelikana. Już w tamtym meczu było widać, że Boruta wrócił na właściwe tory. W środowym spotkaniu tylko to potwierdził. 

Jak dotąd przed własną publicznością zgierzanie wygrali 4 spotkania, przegrywając jedno. Bilans zadowalający. 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WSPIERAJĄ NAS

miasto zgierz new
deante
machudera new
pazury bez cenzury2
abak new
fazi new
markab new2
vip new2
drewno new
dżedservice new
elektrotm new
legs new
makastol new
stanglass new
foto studio paparazzi new
milma new
tempusa new
firma budowlana szpruch new
c10 new
tbsnew

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn