Bardzo miło jest nam poinformować, że do firm wspierających MKP Borutę Zgierz dołączyła również Agencja Pracy Czasowej "TEMPUS A".

Agencja Pracy Czasowej TEMPUS A działa na polskim rynku od 2002. Jej siedziba mieści się w Łodzi, ale posiada również swoje oddziały w Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim i Rawie Mazowieckiej. 

W niedzielę 16 czerwca 2019 roku zespół trenera Radosława Koźlika rozegrał ostatni w sezonie 2018/2019 mecz. Było to spotkanie wyjazdowe i Boruta zagrał w Niewiadowie z tamtejszą Stalą.

Pierwsza połowa tego spotkania nie zapowiadała, że będzie to mecz, aż tak barwny, obfitujący w wiele sytuacji podbramkowych, a co najważniejsze, że padnie w nim aż sześć bramek. Pierwsze 45 minut zawodnicy obu drużyn dbali przede wszystkim o zabezpieczenie własnego pola bramkowego i sytuacji strzeleckich było niewiele. Mecz otworzył dopiero gol strzelony przez gospodarzy tuż przed gwizdkiem sędziego, który zakończył pierwszą część gry. Strzelcem bramki po rzucie rożnym był Krystian Bożyk. Na przerwę piłkarze schodzili z boiska przy stanie 1-0 dla Stali Niewiadów.

W sobotę, 15 czerwca 2019 roku, w godzinach 9-13 odbył się na obiekcie MOSiR w Zgierzu V Memoriał im. red. Michała Strzeleckiego. Przypominamy, że popularny w całym środowisku sportowym w Polsce redaktor Michał Strzelecki urodził się i wychował w Zgierzu. Tutaj w latach 1945-1955 był zawodnikiem Boruty. Przez 40 lat kierował redakcją sportową Expressu Ilustrowanego. Dla kibiców wielokrotnie relacjonował wydarzenia z Igrzysk Olimpijskich, a także dwukrotnie Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. 

Mamy przyjemność już po raz piąty zaprosić wszystkich sympatyków piłki nożnej na Memoriał red. Michała Strzeleckiego.

Popularny i znany w środowisku sportowym redaktor Michał Strzelecki urodził się w 1927 roku w Zgierzu. Tutaj w klubie Boruta rozpoczynał swoją przygodę z piłką i był zawodnikiem klubu w latach 1945-1955. Przez 40 lat był też prezesem MKS Łodzianki, gdzie wychowało się kilku olimpijczyków, oraz piłkarze jak choćby Ryszard Polak, czy Marek Chojnacki. 

Michał Strzelecki w roku 1953 ukończył na Wydziale Filozoficzno- Społecznym studia w sekcji dziennikarskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Początki jego redakcyjnej kariery to "Głos Robotniczy", następnie przez 40 lat kierował redakcją sportową "Expressu Ilustrowanego". 

Współpracował z "Piłką Nożną", "Przeglądem Sportowym". Dla kibiców relacjonował wydarzenia z igrzysk olimpijskich w Rzymie, Monachium, Innsbrucku, Montrealu, Moskwie, czy Sydney. Dwukrotnie był również na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Zmarł w wieku 88 lat w kwietniu 2015 roku.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

WSPIERAJĄ NAS

zgierz
deante
machudera
fazi
markab
vip
logo abak
drewno-logo
dżedservice
elektro tm
jarbud
legs
makastol
stanglass
foto studio paparazzi
milma
PUH Szpruch
Tempus A

POLECAMY

BANER
lnp
pzpn