W sobotę, 15 czerwca 2019 roku, w godzinach 9-13 odbył się na obiekcie MOSiR w Zgierzu V Memoriał im. red. Michała Strzeleckiego. Przypominamy, że popularny w całym środowisku sportowym w Polsce redaktor Michał Strzelecki urodził się i wychował w Zgierzu. Tutaj w latach 1945-1955 był zawodnikiem Boruty. Przez 40 lat kierował redakcją sportową Expressu Ilustrowanego. Dla kibiców wielokrotnie relacjonował wydarzenia z Igrzysk Olimpijskich, a także dwukrotnie Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Twórcą Memoriału był śp. Piotr Patora, wielki pasjonat młodzieżowego i dziecięcego sportu, Honorowy Obywatel Miasta Zgierza. Na szczęście są ludzie którzy ten pomysł i pracę nad nim kontynuują. Organizacją Memoriału zajęli się: Stowarzyszenie Byłych Działaczy i Sympatyków KS Boruta Zgierz, oraz Miejski Klub Piłkarski Boruta Zgierz. Tutaj chcięlibyśmy podziękować za swój wkład i zaangażowanie w to przedsięwzięcie i wyróżnić w szczególności panów: Marcin Ficner, oraz tego, który zadbał o detale i dopiął wszystko na "ostatni guzik", mowa o trenerze rocznika 2011 Tomaszu Placku. Nie sposób również nie wspomnieć o sercu jakie włożyli sami rodzice naszych młodych piłkarzy, choćby w przygotowanie cateringu. Opiekę medyczną nad całą imprezą sprawował dr. n medycyny pan Andrzej Frach. Bardzo dziękujemy.

Patronat nad imprezą obięli: prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, prezes PZPN Zbigniew Boniek, prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, oraz prezes Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Michał Pieruń.

Drużyny, które wystąpiły w sobotnim turnieju to: MKP Boruta Zgierz (dwa zespoły: Czarni, trener Tomasz Placek i Biali, trener Michał Cembala), Włókniarz Pabianice, Włókniarz Zgierz, Konstantynowska Akademia Sportu, Łódzki Klub Sportowy, Zjednoczeni Stryków, Sokół Aleksandrów Łódzki.

Boruta wystawił następujących zawodników:

"Biali" - trener Michał Cembala

Oskar Uzawski, Jakub Majsik, Krzysztof Dybek, Max Olczak, Filip Mańkowski, Dimitrij Dróżka, Mateusz Walczak, Antoś Szufliński, Piotr Gardocki, Bartosz Przybył

"Czarni" - trener Tomasz Placek

Kacper Grzelak, Mikołaj Wasiak, Kacper Balcerski, Szymon Kierończak, Marcel Sawczuk, Mateusz Motylewski, Franek Stępniak, Wojtek Gajda, Sebastian Gawron, Jakub Libiszewski

A tak przedstawiała się rywalizacja:

Włókniarz Zgierz - Włókniarz Pabianice 2-1

2. ŁKS Łódź 6pkt. 11-4
  3. KAS Konstantynów 3pkt. 2-13
  4. Boruta Zgierz "Biali" 0pkt. 1-8

Po fazie grupowej nastąpiła runda pucharowa:

Sokół Aleksandrów Ł. - Boruta "Biali" 0-5

Włókniarz Pabianice - KAS Konstantynów 1-3

Włókniarz Zgierz - ŁKS Łódź 1-3

Boruta "Czarni" - Zjednoczeni Stryków 1-2

Na koniec spotkania decydujące o końcowej klasyfikacji:

7 miejsce: Włókniarz Pabianice - Sokół Aleksandrów Ł. 1-2

5 miejsce: KAS Konstantynów - Boruta "Biali" 4-0

3 miejsce: Boruta "Czarni" - Włókniarz Zgierz 1-2

FINAŁ: Zjednoczeni Stryków - ŁKS Łódź 3-0 (hattrick Wojciecha Fortuny!)

Końcowa klasyfikacja:

1. Zjednoczeni Stryków
  2. ŁKS Łódź
  3. Włókniarz Zgierz
  4. MKP Boruta Zgierz "Czarni"
  5. KAS Konstantynów Łódzki
  6. MKP Boruta Zgierz "Biali"
  7. Sokół Aleksandrów Łódzki
  8. Włókniarz Pabianice

Na koniec wszyscy uczestnicy turnieju z rąk: Zdzisława Frątczaka (MOSiR), Krzysztofa Kwiatkowskiego (NIK), Bohdana Bączaka (vice Prezydent Miasta Zgierza), oraz Michała Pieruń (ZSM), otrzymali pamiątkowe nagrody.

Indywidualne wyróżnienia natomiast otrzymali:

Stanisław Matusiak - najmłodszy uczestnik Memoriału (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Mateusz Świątkiewicz - najlepszy strzelec (ŁKS Łódź)

Gabriel Goździk - najlepszy bramkarz (Zjednoczeni Stryków)

Dziekujemy wszystkim bardzo gorąco, gratulujemy uczestnikom i zapraszamy za rok.

Zapraszamy jeszcze do fotogalerii zdjęć z tego wydarzenia. Fotografie wykonał Krzysztof Matusiak "Świat z góry". Dziękujemy.